ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:30

"Çöp atma duyarlılığı yeterli değil"

"Çöp atma duyarlılığı yeterli değil"


Erzurum merkez Yakutiye ilçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte sokak temizlik çalışması başlattı.

Baharın gelmesiyle belediyeler de çevre temizlik çalışmalarına hız verdi. Yakutiye Belediyesi, ara sokaklarda temizlik ve çöp toplama çalışmalarına başladı. Temizlik ekipleri en çok bina boşluklarına bırakılan çöpleri toplamada zorlanıyor. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, temiz bir Erzurum için herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Başkan Korkut, vatandaşların çöpleri konteynerlara bırakması çağrısında bulundu. Havaların ısınmasıyla birlikte süpürgelerle ekiplerin sokaklara döküldüğünü ifade eden Korkut, kışın ardından sokaklarda biriken cüruf ve kum atıklarını temizlediklerini söyledi. Ali Korkut, “Yakutiye ilçemizde bin 600 sokakta temizlik çalışması yapıyoruz. Ancak yapılaşmayla bağlı düzenli kirlilikle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Önemli bir sorunumuz da çöp konteynerlerinin kullanılmaması. Karların erimesiyle birlikte bina boşluklarında biriken çöplerle karşılaştık. Personel buraları elleriyle temizliyor. Çok hoş olmayan görüntüler meydana geliyor. Vatandaşlarımızdan çöp rastgele atmayıp belediyenin konteynerları kullanmalarını bekliyoruz.” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, her mahalle ve sokakta çalışma yaptıklarını belirtiyor. Gündüz süpürgeyle ve bina boşluklarına, arsalara dökülen çöplerin el marifetiyle alındığını ifade eden yetkililer, geceleri de yıkama ve süpürme işlemi yaptıklarını ifade ettiler.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER