ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2013 Perşembe 22:26

ÇOMÜ’de 7 bin öğrenci mezun oldu


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’den (ÇOMÜ) mezun olan 7 bin öğrenci için tören düzenlendi. Törende bir grup öğrenci “Her yer Taksim, her yer direniş’ yazılı pankart açtı.

Tören Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda düzenlendi. Öğrencilerin ailelerinin tıklım tıklım doldurduğu stadyumda ilk önce akademik personel ardından öğrencilerin geçişi yapıldı. Geçiş yapan öğrenciler arasında bir grubun “Her yer Taksim her yer direniş” yazılı pankart açtı. Bu sırada tribünlerin bir kısmı alkışlarken bir kısmı ise ıslık çalarak tepki gösterdi. Resmi geçit törenini tamamlayan öğrencilerden bir bölümü protestocu öğrencilere katılarak destek verdi.

Mezuniyet töreninde tüm ilgi protestocu öğrencilere yönelince bu kez devreye Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Gülendam ile Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar girdi. Protestonun yapıldığı yere gelerek öğrencilerle görüşen iki rektör yardımcısı, 5 dakika süren ikna çabasının ardından öğrencilerin protestolarını sona erdirmelerini sağladı.

Resmi geçit töreninin sona ermesinin ardından mezuniyet töreni, saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Mehteran bölüğünün gösterisinin ardından Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Vali Ahmet Çınar birer konuşma yaptı. Tören, 7 bin öğrencinin keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER