ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 10:17

Cömert'in ölüm nedenini müfettişler araştıracak


Hatay'da gerçekleştirilen Gezi Parkı Eylemlerinde başına aldığı darbe sonucu hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölüm nedeninin araştırılması için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulunuldu.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, katıldığı yerel bir televizyon kanalında, il genelinde yaşanan olaylarda polisle vatandaşın karşı karşıya getirildiğinin altını çizdi. Yaşananların kendisini ve Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ı da üzdüğünü aktaran Lekesiz, "Vatandaşla polis arasında istenmeyen gelişmeler yaşanması elbette üzücü. Başta çevik kuvvet olmak üzere polislerimiz toplumsal olaylara müdahale konusunda ciddi bir eğitimden geçiyor. Buna rağmen yanlışlıkları da varsa elbette bunlar da incelenecek." dedi.

Olaylar sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölüm nedeninin incelendiğini de hatırlatan Lekesiz, Cömert’in hayatını kaybetmesine yönelik gündeme getirilen iddiaların inceleneceğini, şayet orantısız güç kullanıldığına ilişkin değerlendirmeler varsa bunlarla ilgili inceleme yapmak üzere İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulunduğunu ifade etti. Lekesiz, "Hiç kuşkusuz Abdullah Cömert’in ölüm sebebine ve failine ilişkin hususlar adli merciler tarafından incelenmektedir. Ancak bahsi geçen hususların varsa sorumlularının belirlenmesi, disiplin, idari ve cezai işlemlerin tesis edilebilmesi için ayrıca müfettişler marifetiyle incelenmesinde yarar görülmektedir." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER