ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:43

Comenius programı için 10 ülkeden 20 öğrenci Samsun’a geldi

Comenius programı için 10 ülkeden 20 öğrenci Samsuna geldi


Okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen hayat boyu öğrenme programı (Comenius) kapsamında 10 ülkeden 20 öğrenci Samsun’a geldi. Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda bir hafta sürecek programa katılan Romanya, Macaristan, Polonya, İspanya, İtalya ve Yunanistan’dan gelen öğrenciler, İlkadım Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte buluştu.

    Belediyenin Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, canlı müzik eşliğinde eğlendirildi. İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Seven ile Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Salih Şener’in ev sahipliği yaptığı etkinlikte yabancı öğrenciler, Samsun’da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi arzuladıklarını ifade eden okul müdürü Şener, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

    Kültürlerin kaynaşmasını her zaman önem verdiklerini söyleyen İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Seven ise "Kaynaşma ile kentlerin olumlu yönde ilerlediğini bilen bir belediyeyiz. Bu nedenle bu tür ziyaretlerin önemli olduğuna inanıyoruz. Ayrıca birbirlerini iyi tanımaya başlayan kültürler güzellikleri de birbirlerinden öğrenme imkanına fırsat buluyorlar. Gelen ziyaretçilerimizin de uyguladıkları proje kültür alış-verişinde atılan ilk adımların ilçemize ve kentimizin tanıtımı açısından güzel şeyler getireceğine inanıyorum. Samsun'un yöresel kültürü ve geleneklerini anlatma imkanı bulduk. Kültür elçileri olan öğrencilerimizi bu program dahilinde Acem Tekkesinden ağırlamaktan memnun olduk." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER