ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:39

Çökme tehlikesi bulunan binaya girdiler

Çökme tehlikesi bulunan binaya girdiler


Fatih’te, çökme tehlikesi bulunan iki katlı binada oturanlar tahliye edildi. Dışarı çıkan bina sakinleri eşyalarını kurtarma telaşına düştü. Hayatlarını hiçe sayan vatandaşlar yıkılma tehlikesi bulunan binaya girdi. Daha sonra belediye ekiplerinin de yardımıyla binadaki eşyalar boşaltılmaya başlandı.

Sultanahmet Mahallesi Kapıağası Sokak 13 numarada bulunan iki katlı binanın iç kısmında kısmen çökme oldu. Ailesiyle birlikte giriş katta oturan Hüseyin Kürkoğlu’nun üzerine parçalar düştü. Kendi imkanlarıyla kurtulan Hüseyin Kürkoğlu, eşi Yasemin ve oğlu Ayhan kendilerini dışarı attı. Diğer bina sakinleri de korkuyla binadan çıktı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve zabıta ekipleri binada inceleme yaptı. Canlarını kurtaran bina sakinleri ise içerde kalan eşyalarını kurtarma telaşına düştü. Hayatlarını hiçe sayan bazı vatandaşlar, yıkılma tehlikesi bulunan binaya girerek bazı eşyalarını çıkardı. Bir süre sonra bina sakinlerinin içeri girmesine izin verilmedi.

Fatih Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve diğer yetkililer binada inceleme yaptı. Yetkililer, binanın yıkılması için tarihi eser olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Fatih Belediyesi’ne ait iş makinesi yardımıyla ikinci kat penceresinden içeri giren belediye işçileri ile bina sakinleri eşyaları çıkartmaya başladı. Eşyalar merdiven yardımıyla aşağı indirildi. Yetkililerin binadaki incelemeleri ve tahliye işlemi devam ediyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER