ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:28

"Çok çalışıp, kendinizi iyi yetiştirin"

"Çok çalışıp, kendinizi iyi yetiştirin"


2012-2013 eğitim öğretim dönemi yurt genelinde öğrencilerin karne almasıyla sona erdi. Adana’da Yüreği 75. Yıl Anadolu Lisesi’ndeki karne dağıtım törenine katılan Vali Hüseyin Avni Coş, öğrencilerden çok çalışarak kendilerini her konuda yetiştirmelerini istedi.

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karne sevinci yaşadı. 75.Yıl Anadolu Lisesi’ndeki karne heyecanına ortak olan Vali Coş, öğrencilerle sohbet etti. Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet’in de katıldığı karne dağıtımında öğrencilerin karnelerini tek tek veren Vali Coş, öğrencilerin geleceğe yönelik planlarını da öğrendi. Onlardan yaz tatilini dolu dolu geçirmelerini isteyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Yarının gazetecileri, öğretmenleri, mühendisleri, doktorları sizler olacaksınız. O yüzden çalışmak lazım. Günümüzü boşa geçirir, verimsiz işlerde zamanımızı harcarsak sadece kendimiz değil, ülkemizde kaybeder. Ne kadar varlıklı olursanız olun, o yüzden anınızı verimli olarak geçirin. Bu anlarımızı çok iyi değerlendirmemiz lazım.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü hatırlatan Vali Coş, “Herkes görevini en iyi yaptığı zaman vatanına olan sevgisini göstermiş olur. Çaycısı da böyle, berberi de, hakimi de böyle. O yüzden sizin göreviniz çalışmak. Vatanı çok iyi sevdiğinizi göstermek için esas yapmanız gereken çok çalışmak. Çok çalışmak zorundayız, çok okumak zorundayız. Kendimizi çok iyi yetiştirmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra karneleri dağıtan Adana Valisi Coş, yaz tatilinde okumaları için öğrencilere kitap hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER