ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 12:28

ÇOGEM, öğrencileri yarıyıl kampına aldı


Van Gölü Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM), çevre il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenen başarılı öğrencilere kamp düzenledi. Belirlenen öğrencileri 6 gün boyunca yatılı olarak misafir eden ÇOGEM, ders çalışma ve kitap okuma çalışmalarının yanı sıra, halı saha maçları, kayak, tarihi mekan ve müze ziyareti gibi etkinliklerle güzel vakit geçirmelerini sağladı.

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Vangölü Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM), öğrencilerin tatilini daha verimli geçirmesi için kamp düzenledi. Kampa Hakkari’den 20, Muş’tan 13, Van merkezden 50 ve 6 ilçeden 62 öğrenci katıldı. Öğrencilerin unutulmaz bir tatil yaşamasını istediklerini belirten ÇOGEM Müdür vekili Tarık Mataracı, öğrencilerin arkadaşlık ve kardeşlik duygularını geliştirmek olduğunu söyledi.

Etkinliklerle yarıyıl tatiline giren öğrencilerin hem okul streslerini atmalarını hem de sosyal bir deneyim kazanmalarını istediklerini ifade eden Mataracı, ''Burada normalde gündüzlü eğitim veriliyor. Merkezden servislerle buraya getirilen öğrencilerimiz elişi, el sanatları gibi değişik etkinliklere katılıyor. Bunun yanı sıra 6 günlük yatılı kamp şeklinde bir programımız oldu. İlk olarak çevre illerden gelen öğrencilerimizi ağırladık. Ondan sonra da ilçelerimize yöneldik ve 6 ilçemizden toplam 62 öğrencimiz yatılı olarak burada kaldı. Öğrencilerimize yönelik değişik aktivitelerimiz oldu. Öğretmenlerimiz nezaretinde kitap okuyan öğrencilerimiz, bunun yanında spor yapma ve tarihi yerleri gezme fırsatı buldular. En önemlisi öğrencilerimiz burada farklı ilçelerden gelen öğrencilerle kaynaşıp, güzel bir kardeşlik ortamı yakaladılar. Birçok öğrenci başka ilçeden gelen öğrenciyi evine misafir olarak davet etti.'' dedi.

ÇOGEM'de rutin olarak merkeze gelen taşımalı öğrencilerle birlikte yaklaşık 200 kişinin etkinliklere katıldığını aktaran Mataracı, öğrencilere 6 günde 12 ayrı seminer verdiklerini kaydetti.

Kampa Van’ın Çatak ilçesinden 10 arkadaşıyla katılan Yılmaz Bozdemir, kamp sayesinde yeni arkadaşlıklar edindiklerini ve daha önce görmedikleri birçok tarihi yeri gezdiklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER