ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:19

Çocuktan çevre müfettişi oluyor


Ankara Sincan Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı çalışma ile ilçedeki 4. sınıf öğrencilerine çevre müfettişi kartları dağıtıyor.

Çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirilen "Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Eğitim Projesinin" uygulanacağı Türkiye genelindeki 14 belediyeden biri olan Sincan Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan “Çevre Çiçekleri” adlı tiyatro, Sincan’da sahnelenmeye başlandı.

Sincan’da 8 bin 84 öğrenciye sahnelenecek olan oyun, 3 Mayıs’ta sona erecek. Gösteri sonrası öğrencilere “Çevre Çiçeği, Çevre Müfettişi” kartları dağıtılacak. Çevre müfettişleri, gördükleri çevre sorunlarını yetkililere bildirecek. Minik müfettişler, ayrıca Bakanlık ve belediyeler tarafından belirlenen hizmetlerden öncelikli olarak yararlanabilecek. Ayrıca proje kapsamında bu öğrenciler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurulacak internet sitesi aracılığı ile sosyal paylaşım sağlayabilecek. Çevre Hattı Alo 181’i aradıklarında da çevre müfettişlerinin şikayetlerine öncelik verilecek. Türkiye genelinde 14 belediyenin çalışmaların sonunda yaklaşık 120 bin öğrenciye tiyatro gösterimi yapılmış olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER