ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:49

Çocuklarıyla pasta yiyerek kutladı

Çocuklarıyla pasta yiyerek kutladı


Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Çitgöl beldesinde yaşayan Selime Ayyıldız, 100. yaşını çocukları ve torunlarıyla pasta yiyerek kutladı. Selime Nine, en küçük kızı Nazmiye ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi'nde oturuyor.

Resmî kayıtlara göre 1913 doğumlu olan Ayyıldız'a, Çitgöl Belediye Başkanı Recep Yalçın sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Hayatında ilk defa doğum günü kutlayan Ayyıldız'a, pastanın ilk dilimini Başkan Yalçın ikram ederek, "Selime Ayyıldız, beldemizin en büyük yaşlısıdır. 100 yaşına geçti. Biz de bundan dolayı kendisine 100 yaşı pastası ikram edelim dedik. Sağlıklı, hayırlı nice yıllar dileriz." şeklinde konuştu.

Halen kendi işlerini kendi gören Selime Nine ise, "Sağlıklı olmamı, bolca yediğim yoğurt ve bala borçluyum. Çocukluğumdan beri namazımı ve diğer ibadetlerimi aksatmadan yapıyorum. Torunlarımı çok seviyorum. Allah onlara da hayırlı ömürler versin." dedi. Selime Nine'nin, 50'den fazla torunu var. Torununun oğlu olan Rıdvan Keskin, "Ninemizin torununun çocuğu oluyorum. Torunu babam oluyor. Babamın annesi, ninemizin en büyük kızı. Ninemizi çok seviyoruz. Allah daha uzun ömürler versin ona." diye konuştu. Ayyıldız'ın 27. torunu olduğunu söyleyen Nazmiye Keskin de, "Ninemizi çok seviyoruz. Özellikle bayramlarda elini öpmeye geliyoruz." dedi. Birlikte oturan en küçük kızı Nazmiye ise, "Annemle geçen seneye kadar tezgah başında beraber hasır dokurduk. Bir gözü hiç görmüyor ama halen baston kullanmadan, işlerini kendisi yapıyor." şeklinde konuştu.

Selime Nine'nin en küçük oğlu olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Şerafettin Keskin de, "Annemizin dört çocuğu, 50'den fazla torunu var. Sabah kalkınca namazını kılar, yemeklerine çok dikkat eder, yoğurt ve balı çok sever. Allah onu başımızdan eksik etmesin, hayırlı ömürler versin." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER