ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:54

Çocuklara süt, büyüklere ayran dağıttılar

Çocuklara süt, büyüklere ayran dağıttılar


Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa’nın Meşhurları Derneği (BURMED) tarafından Dünya Süt Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte çocuklara süt, büyüklere ise ayran dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURMED, Dünya Süt Günü´nde ilginç bir etkinliğe imza attı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın, "Milli içkimiz ayrandır" sözlerinden esinlenen Büyükşehir Belediyesi ve BURMED, Şehreküstü Meydanı´nda ortaklaşa düzenledikleri etkinlik ile vatandaşlara 10 bin adet ayran ve süt dağıttı. Bursa´nın Meşhurları Derneği de kurdukları stantta Bursa´nın meşhur yiyeceklerini ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik ilginç görüntülere de sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ da kurulan stantta ayran ve süt dağıttı. Dağıtılan ayran ve sütler kısa sürede tükendi.

BURMED ile Büyükşehir Belediyesi´nin ortaklaşa bugünü kutladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Karadağ, "Milli içeceğimiz ayran, onun mayası da süt. İkisinin birden şu anda dağıtımı yapıyoruz. Bunlar insan bünyesine ve zekasına faydalı gıdalar. İnsanların aklını almıyor, sarhoş etmiyor. İçtiğin zaman insanları ve çevreyi rahatsız etmiyor. Bu milli içeceğimizi ve bütün doğduğumuzdan ölümümüze kadar en önemli içeceğimiz olan sütümüzü dağıtıyoruz. Dünya Süt Günü kutlu olsun" dedi.

BURMED Başkanı Hasan Acar da "Gençlerimize örnek olması ve alkollü içeceklere karşı ayran, süt gibi içeceklerimizin içilmesi için böyle bir çalışma yaptık. Alkollü ve gazlı içeceklerden uzak durun" diye konuştu. Hasar Acar, 10 bin adet süt ve ayran dağıttıklarını ve her sene yapacaklarını dile getirdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER