ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:25

Çocuklara özel tiyatro şenliği

Çocuklara özel tiyatro şenliği


Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kırmızı Kalem Tiyatro işbirliğiyle düzenlenen 2’nci Uluslararası Çocuk Tiyatroları Şenliği, Yenimahalle Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Şenlikte gösterim yapacak olan tiyatro gruplarının yanı sıra çok sayıda sanatçı ve tiyatroseverin katıldığı açılış töreni renkli görüntüler oluşturdu.

Devlet Tiyatro Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı Başkanı Tamer Levent, "Bu tür festivaller düzenlenirken okulların tatil olmadığı zamanlar tercih edilir ki öğrenciler ortadan kaybolmasın diye. Oysa bu festival, daha ikincisinde ve Şubat ayında çocukları toplamayı başardı. Bakıyorum her yer tıklım tıklım dolu. Festivaller genelde 5 yaşında kimliğini bulur ama Antalya’da ikinci yılında çok başarılı." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da, kurum olarak çocuklara ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini söyledi. Akaydın, "Antalya için çok önemli bir etkinlik. Hemen öncesinde Uluslararası Çocuk Filmleri Festivalimiz vardı. Bu kadar büyük bir kalabalıkla karşılaşmak beni çok mutlu etti. Hepsinden önemlisi burada özgüveni yüksek ve çok sevimli çocuklar görüyorum. Hem onları ve hem de onları yetiştiren velileri kutluyorum." diye konuştu.

Akaydın, daha sonra şenliğe emeği geçenlere plaket verdi. 9 Şubat’a kadar açık olacak Çocuk Tiyatroları Şenliği, çok sayıda grubun ücretsiz oyununa sahne olacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER