ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:53

Çocuklara bilinçli tüketici eğitimi

Çocuklara bilinçli tüketici eğitimi


Çocukların bilinçli tüketim alışkanlıkları ve üretici davranışları geliştirmelerine destek olmayı amaçlayan Keçiören Belediyesi, düzenlediği etkinlikte ilköğretim öğrencilerine sebze yetiştiriciliği eğitimi verdi.

    Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği’nin işbirliğiyle “Bilinçli Üretiyorum, Bilinçli Tüketiyorum” adlı etkinlik düzenlendi.

    İlköğretim öğrencilerine yönelik programda 9-12 yaş arası çocuklara Doç.Dr. Gölge Sarıkamış tarafından, sebze yetiştiriciliği ve bakımı konusunda uygulamalı eğitim verildi.
Çocuklara, bugünün ihtiyaçlarını karşılarken doğayı ve doğal kaynakları gelecek nesiller için korumayı göz önünde tutmaları öğretildi.

    ÇOCUKLAR TOHUM EKTİ

    Etkinlik sırasında çocuklar toprağa sebze tohumlarını da ekerlerken, doğanın bir parçası olarak ona hizmet eden insanın, bu hizmet karşılığında doğa tarafından bolluk ve bereket ile ödüllendirildiği ifade edildi ve doğayla uyumlu bir yaşam biçiminin benimsenmesi gerektiği vurgulandı.

    Proje kapsamında çocukların, toprağa ektikleri tohumların fidelere dönüşme sürecini izlemeleri de sağlanacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER