ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 18:37

Çocuklar uçurtmalarla sevindi

Çocuklar uçurtmalarla sevindi


Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi'nce düzenlenen Bahar Bayramı ve Uçurtma Şenliği büyük bir katılım ile Gesi Mesire Alanı'nda gerçekleştirildi. Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,şenliğe katılan bin çocuk içinde uçurtma hediye ettiklerini belirtti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, bir piknik ve panayır havası içerisinde geçen Uçurtma Şenliği'nde, katılımcılar ile birlikte uçurtma uçurarak, sevinçlerine ortak olan ve gerek çocuklar gerekse veliler ile uzun uzun sohbet etti. Büyükkılıç, “Bahar geldi. Baharın bu ilk günlerinde Uçurtma Şenliği düzenlendi. Çocuk Meclisince düzenlenen yarışmaya hemşehrilerimiz ve özellikle çocuklar büyük ilgi gösterdi. Bu yarışmaya ilgi gösteren tüm çocuklarımı tebrik ediyorum. Önemli olan kendi çabaları ile bir uçurtma yapmalarıdır. Biz de belediye olarak uçurtma yapamayanlar için hazır yapılmış bin adet uçurtma dağıttık. Bu etkinlikte çocukların yanı sıra anne ve babalarda uçurtma uçurmada çocukları kadar hevesliydiler ve çocukluk günlerine geri dönmenin mutluluğunu yaşadılar." dedi.

En yükseğe çıkan uçurtma yarışmasında birinciliği Muhammed Öztürk elde ederken ödülünü Başkan Memduh Büyükkılıç’ın elinden aldı. Bisiklet ile ödüllendirilen Muhammed Öztürk yarışmayı kazandığı için büyük sevinç yaşadı.

Şenliğe katılanlara ekmek arası kıyma, ayran, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu. Ayrıca eğlence parkında da çocuklar gönüllerince eğlenmenin mutluluğunu yaşadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER