ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 12:39

Çocuklar, sporcu yapılarak ıslah edilecek

Çocuklar, sporcu yapılarak ıslah edilecek


Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem ve Danıştay Üyesi Yılmaz Akçil Erzurum’da kurulan Adalet Gençlik ve Spor Kulübü’nün açılış törenine katıldı. Kulübün amaçlarının da açıklandığı törende suça itilmiş ve toplumda dezavantajlı konumda olan çocukların ıslahı için de çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Kulübün kış sporları alanında önemli bir yer edineceğine değinen Erdem, “Geçen yıl Erzurum’a bir eğitim için gelmiştim. O zaman katılımcılara sormuştum ‘Aranızda kayak yapan var mı? diye ancak kimse çıkmamıştı. Ben de ‘Eğer öğrenirseniz beni de davet edin’ demiştim. Onlarda özverili bir şekilde çalışma yaparak kış sporları alanında etkin olacak bir kulübü kurdular. Şimdi ise bu kulübün açılışını gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Erzurum Adalet ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yasin Emre Yavuz ise yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Buna göre kulüp kayak, bu hokeyi, paten gibi kış sporları dallarında faaliyet gösterecek. Yavuz, bu çalışmayla başarılı ve kaliteli sporcular yetiştirmek istediklerini sözlerine ekledi. Ayrıca suça itilmiş çocuklar için de bir proje tasarladıklarını aktaran Yavuz, “Suça bulaşmış çocukları kış sporlarına yönlendirerek topluma kazandırmayı hedefliyoruz. Bu kulüp çatısı altında stresli iş koşullarında çalışan adliye çalışanları da spor yapacak. Onları iş stresini azaltacak faaliyetler yürütülecek.” ifadelerini kullandı.

Erzurum Evlerinde yapılan programda kulübün kurulmasında katkıda bulunan hukuçu, avukat, iş adamı ve öğretim görevlilerine plaket sunuldu. Törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık da katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER