ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:33

Çocuklar satrançta stratejilerini yarıştırdı


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği Türkiye 2. Satranç Şampiyonası sona erdi.

    31 ilden 51 küçük sporcunun katılığı şampiyonada 7-9 yaşlarındaki sporcular minikler kategorisinde, 10-12 yaşlarındaki sporcular ise küçükler kategorisinde mücadele etti. Şampiyonada küçükler ve minikler kategorisinde başarılı olan çocuklara ödülleri düzenlenen törenle verildi.         
    Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri daire başkanı Davut İmamoğlu, Çocuk Hizmetleri Şube Başkanı Ergin Balcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Fuarcılık A. Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, Daire amirleri ve davetliler katıldı. Minikler kategorisinde birinci olan Kastamonu’dan Ramazan Ünlü altın madalyasını Çocuk Hizmetleri daire Başkanı Davut İmamoğlu’nun elinde aldı. İkinci Çanakkale’den Harun Çağlar da Çocuk Hizmetleri Şube Başkanı Ergin Balcı’dan gümüş madalyasını aldı. Kütühya’dan Ramazan Akduman bronz madalyasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş’tan aldı.
    Küçükler Kategorisinde ise Elazığ’dan Süleyman Akduman altın madalya alarak birinci oldu. Kastamonu’ndan Yaşar Ertaş ikinci olarak Gümüş madalya, Çanakkale’den Müslüm Yıldırım üçüncü olarak bronz madalya sahibi oldu.
    Şampiyonada Havva Barutyakan, Aleyna Bektaş,Gülbeyaz Yavuz, Zilan Öztürk, Ebru Topkara, Nazlı Ağar, Ayşenur Erki bayan sporculara katılımlarından dolayı onursal madalya verildi.
    Çocuk Hizmetleri daire Başkanı Davut İmamoğlu, “İkincisini yaptığımız şampiyona Malatya’da çok güzel geçti. Emek veren herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl darısı diğer illerimize. Malatya halkının misafirperverliği çok yüksek bunun için çok teşekkür ederim.” diye konuştu.
    Katılımcılara Malatya Belediyesi tarafından kayısı ve çeşitli hediler verildi. Program sonunda çocuklar Battalgazi ilçesindeki Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ulucami, Hasan Basri türbesini gezdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER