ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:58

Çocuklar, gül fidanı dikti

Çocuklar, gül fidanı dikti


Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü'ne bağlı yurt ve sevgi evlerinde barınan korunmaya muhtaç çocuklar, Karskapı Asker Şehitliği'ni ziyaret edip, 150 şehit mezarı üzerine gül fidanı dikerek, dua etti.

Korunmaya muhtaç çocuklar, Erzurum Valiliği Şehit ve Gaziler Şube Müdürlüğü personeliyle ve Şehit Aileleri Derneği başkan ve yöneticileri ile birlikte Asker Şehitliği'ni ziyaret etti. Korunmaya muhtaç çocuklar, şehit kabirlerini ziyaret edip, dua okudu. Ardından, korunmaya muhtaç çocuklar, gönüllü anneleri ve görevli askerler nezaretinde şehit mezarlarına 150 gül fidanı dikti. Şehit mezarlarının üzerini temizleyip, elleriyle gül fidanlarını diken çocukların sevinçli olduğu gözlendi. Şehitliği ziyaret etmekten ve kabirlerin üzerine gül fidanı dikmekten duydukları mutluluğu dile getiren korunmaya muhtaç çocuklar, "Şehitlere çiçek hediye ettik." şeklinde duygularını ifade etti.

Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdu'nda barınan Ahmet K., şehitlerin kabirlerini ziyaret edip, ruhlarına fatiha okuduklarını belirterek, "Güzel bir günde şehitlerimizi ziyaret etmeye geldik. Bu vatanı ve coğrafyayı bizlere hediye eden şehitlerimizi ziyaret edip, ruhlarına fatiha okumaya geldik." diye konuştu.

Geçen yıl Siirt'in Pervari ilçesinde helikopter düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in babası Ağa Güneş ise "Cennet bahçemize geldik. Çocuklarımızla şehitlerimizin kabrine gül diktik. Allah, devletimizin eksikliğini vermesin." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER