ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 17:05

Çocuklar eğlenerek İngilizce öğrendi

Çocuklar eğlenerek İngilizce öğrendi


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde kurulan Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından açılan İngilizce kursunda çocuklar eğlenerek İngilizce öğrendi.

        1-17 Temmuz 2013 tarihleri gerçekleştirilen 52 saatlik Aktif İngilizce Programı’nı tamamlayan 10 öğrenciye sertifikaları Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi. Rektör Vekili Prof. Dr. Halis Ölmez, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Gelen, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören öğrencilerin kısa sunumu ile başladı. Ardından öğrenci velileri adına konuşma yapan Doç. Dr. Ayfer Kamalı Polat, "Bu programda üniversitedeki hocalarımızın eğitime katkısı bulunacaklarını öğrendiğimizde bu bize çok güven verdi. Hangi kariyere, mesleğe sahip olursanız olun, bilinen şu ki iyi bir yabancı diliniz varsa sizi dünya ile iletişime taşıyan en önemli bir araç. Çocuklarımız çok keyifli bir hafta yaşadılar. Sevgiyle atılan bir adım İngilizce programı çok başarılı gerçekleşti. Bu imkânı tanıyan hocalarımıza ve üniversite yetkililerine teşekkürlerimi sunarım." dedi.

        Çocukları dört duvar arasında sınıfta ya da iki kapak arasında yazılı ve görsel materyallerle öğrencileri sınırlandırmadan eğitim yapmanın öneminden bahseden Doç. Dr. İsmail Gelen, "Eğitim bireyi hayata ve bir üst öğrenim düzeyine hazırlamak için vardır. O zaman yaşamın içerisinde öğrencilerin bizzat yaparak ve yaşayarak öğrenmesi gerekir. Bu amaçla çeşitli ortamlarda aktif öğretim yöntem- teknikler ve materyalleri kullanılarak bizzat yaşamın içinde eğitim verilmelidir." diye konuştu.

        Konuşmaların ardından OMÜ Çocuk Üniversitesi’nden mezun olan 10 minik öğrencinin sertifikaları Rektör Vekili Prof. Dr. Halis Ölmez tarafından verildi. Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Zeki Karakaya da aktif İngilizce programında emeği geçenlere sertifika takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER