ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 16:01

"Çocuk ve Gençlerin Mutluluğu İçin El Ele" projesi


Elazığ Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "Çocuk ve Gençlerin Mutluluğu İçin El Ele" projesi kapsamında çocuklar lunaparka götürüldü.
Çeşitli mahallelerden yaklaşık 50 çocuk, polisler ve öğretmenleri nezaretinde geldikleri lunaparkta, çarpışan araba, korku treni ve dönme dolaba bindi. Bazıları ilk kez lunapanarka giden çocukların oldukça eğlendikleri görüldü.
Projenin yürütücüsü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ufuk Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ocak ayında başlattıkları proje kapsamında 400 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Çocuklarla gruplar halinde lunapark gezisi, emniyet birimlerini ziyaret ve piknik etkinliği yapacaklarını açıklayan Şahin, çocukların gönüllerince eğlenmelerini istediklerini bildirdi.
Amaçlarının devletin sıcak yüzünü çocuklara gösterip onlarla kaynaşmak olduğunu dile getiren Şahin, "Çocuklarımızın içinde hayatında ilk defa lunaparka gelenler var. Toplum Destekli Polislik olarak bu çocuklarımızı bir nebze de olsa sevindirebildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.
Lunaparka ilk kez geldiğini söyleyen 4. sınıf öğrencisi Yiğit Emir Boztaş, "En çok korku trenine binmek istiyorum. Bizi buraya getirdikleri için polis amcalarıma teşekkür ediyorum" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER