ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 19:58

Çocuk vali, okul yapılması talimatı verdi

Çocuk vali, okul yapılması talimatı verdi


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Bolu Valilik makamını Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’den devralan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7/A öğrencisi Mehmet Enfal Demirer, yeni okul yapımı için Millî Eğitim Müdürü’ne talimat verdi. Çocuk Vali Demirer, aynı zamanda Belediye Başkanlığı koltuğunu devralan öğrencinin kendisinden çevre düzenlemesi için istediği izin talebine de olumlu cevap verdi.

Demirer, öğretmenleri ve Okul Müdürü Hayri Mısırlıoğlu ile Valilik makamına geldi. Makamda Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin tarafından karşılanan 23 Nisan Valisi’nin heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı. Vali Vekili Keskin, TBMM’nin 23 Nisan 1920’de kurulduğunu, egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiğini ifade ederek, böyle anlamlı bir günü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiği çocuklara armağan ettiğini belirtti. Keskin, “Bu vesileyle de Valilik makamını sizlere devrediyoruz. Ben Vali Vekili olarak makamı size bırakıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

23 Nisan Valisi Mehmet Enfal Demirer devraldığı makamda eğitime öncelik vereceğini söyledi. Demirer, nüfusu kalabalık olan Kalıcı Konutlar’a bir okul daha yapılması gerektiğini ifade etti. Demirer, “İlk olarak eğitime önem vermek istiyorum. Okullarımızdaki araç gereçlerimiz ve öğretmen kadromuz yeterli ancak okullarımız fazla değil. Bazı girişimler yapacağız. Bolu’yu bir turizm kenti haline dönüştürebiliriz, sağlık hizmetlerini artırabiliriz. Bolu eğitim kenti. Üniversitemiz çok sayıda öğrenci bulunduruyor bünyesinde.” diye konuştu. Demirer, daha sonra Milli Eğitim müdürü Çavuşoğlu’nu aradı ve okul yapımı için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Demirer, daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediye başkanlık koltuğunu devralan öğrencinin istediği izni vererek, çevre düzenlemesi için çalışmaların başlatılabileceğini söyledi.

Makamda daha sonra misafirlerine ikramlarda bulunan Demirer, Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’in kendisine verdiği ve içinde kitap, valilik kupası ve mikroskop bulunan hediye çantasını aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER