ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:23

Çocuk Üniversitesi proje konusu oldu


Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri anaokulu proje konuları için Çocuk Üniversitesi’ni gezdi. Adana’da kurulan dünyanın ilk uluslararası 3-6 yaş çocuk üniversitesi, mimarlık okuyan üniversite öğrencilerinin proje konusu oldu.

Yaklaşık 60 kişiden oluşan Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümü öğrencileri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem Şenyiğit ile birlikte Çocuk Üniversitesi’ni gezdi. Yrd. Doç. Dr. Özlem Şenyiğit, 2 ve 3. sınıfların proje konusunun anaokulu olduğunu belirterek, “Proje konumuz için Çocuk Üniversitesi’ne gelmek istedik ve öğrencilerimizle her bölümünü gezdik. Gerçekten çocuklar için ince detayların düşünüldüğü güzel bir proje ile karşılaştık. Çocuk Üniversitesi’nin mimari yapısının çok farklı olduğu ortada.” dedi.

Öğrenciler de proje konuları için Çocuk Üniversite’sinden ilham aldıklarını söyledi. Öğrencilere eşlik eden ve projenin detaylarını anlatan Çocuk Üniversitesi Yüksek Mimarlarından Evren Akgöz, öğrencilerin proje konusu için Çocuk Üniversitesi’ni seçmelerinden çok mutlu olduklarını anlatarak, “Öğrenci arkadaşlarımıza okulumuz hakkında mimari açıdan tasarlama ve uygulama süreçleri konusunda bilgiler verildi. Sonra beraber kampusu gezdik. En sonda soruları olan arkadaşlara yardımcı olduk. Yrd. Doç. Dr. Özlem Şenyiğit hocamıza ve öğrenci arkadaşlarımıza geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. Beni de öğrencilik yıllarıma götürdüler.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER