ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:47

Çocuk sevincini 22 yıl sonra yaşadılar

Çocuk sevincini 22 yıl sonra yaşadılar


Çocuk sahibi olmak için yıllarca tedavi gören, ancak aşılama ve tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olamayan Mehmet-Nadiye Özkan çifti, 22 yıl sonra Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi’nde dünyaya gelen ikiz bebekleriyle anne baba olmanın mutluluğunu yaşadı.

Mehmet-Nadiye Özkan çiftinin tüp bebek tedavisini, Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi’nden Op. Dr. Nurettin Türktekin gerçekleştirdi. 22 yıl sonra ikiz bebek dünyaya getiren anne Nadiye ve baba Mehmet Özkan, çocuk sahibi olmak isteyen her çiftin ümitsizliğe kapılmadan kararlı bir şekilde tedavilerine devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Mehmet Özkan, 22 yıllık babalık özleminin sona erdiğini ve bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Özkan, yaşadıkları tedavi sürecinin sabır ve özveri isteyen bir dönem olduğunu belirterek, bebek sahibi olmak isteyen ailelerin umutsuzluğa kapılmadan tedavilerini devam ettirmelerini önerdi. Özkan, “Tedaviden olumsuz sonuç alanlar pes etmemeli ve mücadelelerinde kararlı olmalı. Biz çocuk sahibi olmak için 22 yıl bekledik ve bu mutluluğu şu anda yaşıyoruz. 15 yıl boyunca birçok hastanede farklı süreçlerden geçtik ve uzun bir mücadele verdik. Umutlarımızın tükenmeye başladığı anda Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi’ne geldik. Buradaki ilk tüp bebek denemesinde ikiz çocuklarımıza kavuştuk. Anne baba olmanın mutluluğunu doya doya yaşıyoruz. Bu süreçte bizimle olan, başta doktorumuz Nurettin Türktekin olmak üzeri tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

"DOKTORUMUZA GÜVENDİK MUTLU SONA ULAŞTIK"

Anne olmak için 22 yıl bekleyen ve sonunda çifte mutluluk yaşayan Nadiye Özkan ise “Anne olmak çok güzel bir duygu. Çocuklarım dünyaya geldiğinde doktorumuz, ‘Artık anne oldunuz’ dedi. Bu mutluluk hiçbir şeyle değişilmez. Anne baba olmak için mücadele eden herkes bunda kararlı ve sabırlı olarak hareket etmeli. Başarısız sonuçlarda bile ümitsizliğe kapılmadan tedavilerini devam ettirmeliler. Tedavinin başarısında doktora olan güven de çok önemli. Bizim en büyük şansımız, tedavimizin güvenebileceğimiz bir doktor tarafından yapılmasıydı. Sonunda mutlu sona ulaştık. Bu süreçte yanımızda olan herkese minnettarız.” ifadelerini kullandı.

YEDİNCİ DENEMEDE BAŞARILI SONUÇ

Özkan çiftinin aile olma sürecinde, başından beri takip eden ve çiftin tedavisini gerçekleştiren Op. Dr. Nurettin Türktekin ise “Mehmet ve Nadiye Özkan, 22 yıldır çocuk sahibi olmayı bekliyordu. Daha önce 3’ü aşılama, 3’ü tüp bebek olmak üzere 6 denemeden de başarılı sonuçlar alamamışlardı. 15 yıl boyunca birçok merkeze başvurmuş ve tedavilerini olmuşlar. Son olarak bize gelerek yeniden tedavi olmak istediklerini ilettiler. İlk tüp bebek denemesinde başarılı sonuç elde ettik. Sağlıklı ikiz bebekleri dünyaya geldi. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu konuda sabırlı ve kararlı olması çok önemli.” açıklamasında bulundu.




KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER