ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:55

Çocuk kavgasına büyükler karıştı, ortalık savaş alanına döndü

Çocuk kavgasına büyükler karıştı, ortalık savaş alanına döndü


Erzurum merkez Yakutiye ilçesi Gölbaşı semtindeki Yıldız ve Zengin ailelerinin çocukları arasındaki kavgaya büyükler karışınca ortalık savaşa alanına döndü.

Abdurrahman Ağa Mahallesi Mumcu Hasan Sokak'ta iki ailenin çocukları arasında top yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Zengin ve Yıldız ailesinin büyük fertleri de olaya müdahil oldu. Kapı komşusu olan aileler birbirlerine taş, ve sopalarla saldırdı. Evlerinin pencere ve kapı camlarını kırdı. Olay yerine çok sayıda asayiş ve çevik kuvvet polisi sek edildi. Çevik kuvvet polisleri göz yaşartıcı gaz kullanarak tarafları ayırdı. Evlerine sokulan taraflar balkon ve pencere camlarından birbirlerine hakaret ve tehdit yağdırdı.

Olası yaralanmalara karşı polis, olay yerine 112 acil sağlık ekibi istedi. Polisin tedbiri ve tarafları birbirinden uzak tutmasıyla kavga yatıştı. Polis kavganın tekrar çıkma ihtimali üzerine Mumcu Hasan Sokak'ta takviye ekiplerle nöbet tuttu.

Bu arada semt sakinleri, Büyükşehir ve Yakutiye Belediye yetkililerine mahallelerinin de kentsel dönüşüm kapsamına alınması çağrısında bulunarak, "Mahallemizi yıksınlar. Burayı dağıtsınlar. Mahalle yıkılıp dağılmadıkça, bu kavgalar devam edecektir." şeklinde tepki gösterdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER