ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 11:00

Çocuk kafasından darbe mi aldı?


Elmalı'da 5 gün önce kafasından darbe aldığı iddiasıyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan çocuğun beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.
     Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Sorumlusu Opr. Dr. Niyazi Nefi Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yaşındaki Mehmet Ağar'ın 5 gün önce Elmalı ilçesinden hastanelerine geldiğini söyledi.
     Çocuğun hastaneye geldiğinde kafasındaki ödem nedeniyle hayati tehlikesinin bulunduğunu anlatan Kara, çocuğun beyindeki bir damarında tıkanıklık bulunduğunu kaydetti. Yapılan tüm tedavi yöntemlerine karşın çocuğun dün akşam yapılan testler sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğini bildiren Kara, çocuğun kafasından aldığı darbeyle ilgili açıklamada bulunmanın yanlış olduğunu, adli sürecin olayı aydınlatacağını kaydetti.
     Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuğun babası Osman Ağar ile bekleyen dede Mehmet Ağar ise torununun beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi. Çocuğun kafasından ağır bir şekilde darp edildiğini ileri süren dede Ağar, oğlunun eşi R.S'den 4 ay önce boşandığını, torununun annesiyle yaşadığını ifade etti.
     Baba Ağar da olayla ilgili anneden şüphelendiklerini, anne hakkında Elmalı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.
     Bu arada annenin avukatı Ömer Emrullah Bozer, yaptığı yazılı açıklamada, R.S'nin eşi Osman Ağar'dan boşandıktan sonra çocuklarının velayetinin mahkemece kendisine verilmesi üzerine çocuğu ile Elmalı'da yaşamaya başladığı belirtti.
     Uzun süre sonra kavuştuğu biricik evladını darp ettiği şeklinde basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Bozer, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     ''Anne çocuğunu darp etmemiştir. Ancak şu bir gerçektir ki kriz geçirerek rahatsızlanan oğlu Mehmet'i annesi hastaneye kaldırmış ve gerekli tedaviye başlanmıştır. Her annenin göstermesi gereken hassasiyeti R.S. de göstermiştir. Bununla birlikte olay ile ilgili doktorların adli vaka kaydı nedeni ile savcılıkça soruşturma başlatılmıştır. Olayın basında yer alış şekli, aile mahremiyetini haleldar eder tarzda ve olay nedeni ile ciddi ızdırap çeken acılı aileyi yaralar mahiyettedir.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER