ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 11:45

ÇKA sektörel çalıştaylara devam ediyor

ÇKA sektörel çalıştaylara devam ediyor


 Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen 2014-2023 Bölge Planı çalışmaları ‘Gıda Ürünleri ve İçecek İmalatı’ ile ‘Turizm’ sektörlerine yönelik gerçekleştirildi.

Adana’daki kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, akademisyenler ile özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen çalıştayda, Çukurova'da öne çıkan sektörler arasında yer alan 'gıda ürünleri ve içecek imalatı' ile 'turizm' sektörünün karşı karşıya olduğu temel problemler masaya yatırıldı. Ayrıca güçlü yanları ile birlikte, bölgedeki fırsatlar ışığında, sektörlerin geleceğine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Çalıştayda katılımcı stratejik planlama yöntemleri kullanılarak 2014 – 2023 Çukurova Bölge Planı’na girdi sağlayacak temel sektörel hedef ve stratejiler belirlenmeye çalışıldı.
Ajans tarafından Çukurova Bölge Planı hazırlıkları kapsamında düzenlenen çalıştaya, önümüzdeki günlerde Adana’da gerçekleştirilecek mobilya, makine ve metal işleri ile tekstil-hazır giyim-konfeksiyon ve Mersin’de gerçekleştirilecek gıda ürünleri ve içecek imalatı, turizm, lojistik, ve yenilenebilir enerji sektörel çalıştayları ile devam edilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER