ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:50

Cizreliler, boykota aldırış etmeden bayramı coşkuyla kutluyor

Cizreliler, boykota aldırış etmeden bayramı coşkuyla kutluyor


Her sene terör örgütü PKK çeşitli bahanelerle dini bayramları boykot etmeye çalışıyordu. Bu bayram da ona benzer bahaneler bulup bayramı boykot etmek isteyen terör örgütüne, Cizreliler aldırış etmedi ve Cizre’de bayram coşkuyla kutlanıyor. 7’den 70’e kadar bayramı kutlayan Cizreliler, huzur ve refah içinde bayramlaşıyor.

Sabahın erken saatlerinde ilçedeki tüm camilerde bayram namazı için saf tutan Cizreliler, namazdan sonra Cizre Asri Mezarlığı’na akın ederek ölülerine dua etti. Ardından dost ve akrabalarını ziyaret etmek için yola çıkan Cizreliler, gruplar şeklinde akrabalarını ziyaret ederek birbirlerinin bayramlarını coşkuyla kutladı.

Cizre’deki bayramda kimi vatandaşlar evinde misafirleri ağırlarken, kimisi de kurban kesiyor. Bayramın vazgeçilmezi olan minik çocuklar da her bayram olduğu gibi bu bayram da sabahın erken saatlerinden itibaren Dicle Nehri kenarında bulunan ‘cıncilik’ adı verilen tahta salıncaklarda bayramın tadını çıkarıyor. Bu bayramda boykotun olmadığını ifade eden Cizreliler, herkesin Kurban Bayramı’nı coşkulu bir şekilde kutladıklarını ifade ettiler.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER