ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 07:27

Cizre’de örgüt yandaşları semt pazarını ateşe verdi

Cizrede örgüt yandaşları semt pazarını ateşe verdi


Şırnak’ın Cizre ilçesinde iki gündür çevreye saldıran örgüt yandaşları, akşam saatlerinde attıkları molotof bombalarla semt pazarını ateşe verdi. Alevler içinde kalan dükkanlar kül oldu.

Cizre’de 2 gündür devam eden sokak eylemleri devam ediyor. İdil, Nusaybin ve Şırnak caddeleri başta olmak üzere birçok yerde eylem yapan göstericiler, sağa sola saldırdı. Olaya müdahale eden terör örgütü yandaşları polislere molotof bombası, el yapımı patlayıcı, havai fişek ve taşlarla saldırı düzenledi.

Güvenlik güçleri terör örgütü yandaşlarını dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçan örgüt yandaşları semt pazarını ateşe verdi. Göstericiler, olay yerine gelen güvenlik güçlerinin yangına müdahale etmesini engelledi. Belediye itfaiye araçlarının müdahale ettiği yangın uzun bir uğraştan sonra söndürülebildi.

Öte yandan, Şırnak il merkezi ile Cizre ve Silopi ilçelerinde yapılan eylemlere katıldığı gerekçesiyle 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar emniyet müdürlüklerine götürüldü.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER