ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:46

Cizre’de kermese büyük ilgi

Cizrede kermese büyük ilgi


Şırnak'ın Cizre İlçesinde Şefkat Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Şefkat-der) tarafından fakir öğrenciler yararına kermes açıldı. Cizreliler kermese yoğun ilgi gösterdi.

Cizre Halk Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen kermesin açılışına İlçe Müftüsü Mehmet Sami Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis, Habur İşadamları Deneği Başkanı Ali Bingöl, ŞEFKAT-DER Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Yardımcı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kermesin açılış kurdelesini kesen Müftü Sami Yıldız, "Fakir öğrenciler yararına düzenlenmiş olan bu kermesin herkese hayırlı olsun. İnşallah bu kermesin geliri birçok gençleri istifade eder. İnsanların yardım amaçlı, sosyal amaçlı bütün etkinliklerine emeğiyle, malıyla yardım toplamak ve buna zaman ayırması gerçekten takdire şahit, hepinizi tebrik ederim." dedi.

Dernek yöneticileri ve eşlerinin topladığı ayni yardımlardan elde edilen ürünlerin satıldığı kermeste ayrıca ev hanımlarının yaptığı el emeği göz nuru çeyizlikler de satılıyor. Kermeste yine ev hanımlarının yaptığı ev işi pastalar, börekler, gözlemeler, turşu ve çiğ köfte gibi birbirinden farklı yemekler de bulunuyor.

Cizre'de düzenlenen kermesin gelirlerinin fakir öğrencilere verileceğini belirten ŞEFKAT-DER Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Yardımcı, amaçlarının daha çok öğrenciye yardım yapmak olduğunu söyledi. Pazar gününe kadar açık kalacak kermesteki ürün fiyatlarının uygun olduğunu belirten Yardımcı, "Öğrencilere yardım yapmak isteyip de fırsat bulamayan bütün vatandaşlarımızı kermesimize davet ediyoruz. Her sene yaptığımız bu etkinliğe insanlarımızın ilgi göstermesi bizleri çok mutlu etti." diye konuştu.

2004 yılından beri böyle fakir öğrenciler için kermesler düzenlediklerini belirten Başkan Yardımcı, “Hepsini fakir öğrencilerin yararına yapıyoruz. Bizim dernek üyelerimiz evlerinde yaptıkları yemekleri hayrına buraya getiriyorlar. Biz de bunları burada satışa sunuyoruz. Kermesin geliri fakir öğrenciler içindir. Maddi durumu kötü olup da okuyamayan öğrenciler içindir. Amacımız öğrencilerin hepsi okula gitmesidir, okumasıdır. Bu cahiliyet ortadan kalksın. İnşallah tüm insanlar bilgi sahibi olurlar. En büyük terör cahiliyettir. Eğer okumak olmasa insan her işi yapar. Ama eğer insan okusa, cahil kalmasa, işi olsa, durumu iyi ise gidip kötü bir işe bulaşmaz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER