ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 07:14

Cizre’de gergin gece

Cizrede gergin gece


Cizre'de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. İdil ve Nusaybin caddelerinde çöp konteynerleri, taş ve inşaat malzemelerinden barikat kurarak yolu trafiğe kapatan ve lastik yakan yüzleri maskeli gruplar, yoldan geçen araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı.

Cizre'nin İdil Caddesi, Nusaybin Caddesi, Şırnak Caddesi ve Yafes Mahallesi Park Caddesi olmak üzere birçok yerde olay çıkartıp halkın huzurunu bozmaya çalışan eylemcilere polis müdahale etti. Yapılan uyarılara rağmen dağılmayan ve polise molotofkokteyli, taş ve el yapımı patlayıcı ile saldıran gruplara, gaz ve basınçlı su ile müdahalede bulunuldu.

TOMA PERSONELİ YARALANDI

Eylemcilerin molotof bombası atması sonucu TOMA personeli bir polis memuru yaralandı. Hastaneye kaldırılan polis memuru tedavi altına alındı. Polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

EYLEMCİLER YAFES MAHALLESİ’Nİ ABLUKAYA ALDI

PKK terör örgütünün sözde asayişi YDG-H’li bir grup Yafes Mahallesi’ni ablukaya aldı. Eylemlerini bu mahallede sürdürmek isteyen YDG-H’liler, sağa sola saldırdı. Grubun, mahallede kimlik kontrolü, araç çevirme yapıp bazı araç sahiplerinden haraç aldığı belirtildi. Mahalleye giren güvenlik güçleri eylemcilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

8 PKK’LI YAFES MAHALLESİ’NDE İDDİASI

Alınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde 8 kişilik bir grup PKK’lının Cizre’ye girdiği ve Yafes Mahallesi'nde bulunduğu öğrenildi. Ellerinde kalaşnikof marka silahlarla eylemlere katılan 8 kişilik grubun PKK’nın dağ kadrosundan geldiği ileri sürüldü. Eylemci grupların küçük yaştaki çocukları öne sürmesi dikkat çekti.

MOLOTOF EYLEMCİNİN ELİNDE PATLADI

Öte yandan, Yafes Mahallesi’nde bir eylemci elindeki molotof bombasını polise atmak isterken, elinde patladı. Patlama sonucu şahsın elinde ve kolunda yanmalar meydana geldi. Hastaneye götürülmek istenen yaralı eylemcinin bulunduğu ambulans YDG-H’liler tarafından durduruldu. Bir süre bekletildikten sonra ambulansın geçmesine izin verildi.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER