ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 23:47

Cizre’de eylemciler alışveriş merkezine saldırdı


Şırnak’ın Cizre İlçesinde izinsiz gösteri yapan eylemciler, Nusaybin Caddesinde bulunan özel bir alışveriş merkezine saldırdı. Taş, molotof bombası ve el yapımı patlayıcılara maruz kalan markette maddi hasar oluştu.

Son zamanlarda izinsiz gösteri yapıp halkın huzurunu bozmaya çalışan eylemciler, artık özel şirketlere ait alışveriş merkezlerine de saldırmaya başladı. Daha önce Silopi’de bir alışveriş merkezine yapılan saldırının aynısı Cizre’de de meydana geldi. Cudi ve Sur Mahallerinde toplanan eylemciler sağa sola saldırdıktan sonra Nusaybin Caddesi üzerinde bulunan özel bir alışveriş merkezine de taş, molotof bombası ve el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenledi. Yüzleri maskeli eylemcilerin planlı olarak ve 7 kişiden oluşan gruplar halinde saldırıyı düzenledikleri belirtildi.

Saldırı sonucu markette can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi. Saldırının duyulması üzerine bölgeye giden polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Olay yerinde inceleme yapan polis ekibi güvenlik kameralarını da incelemeye aldı.

Son zamanlarda vatandaşları korkutarak sindirmeye çalışan eylemciler, olayların yanlısı olmayan duyarlı vatandaşları da hedef almaya başladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER