ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ocak 2014 Pazar 16:35

Cizre'de Barzani derneği açıldı

Cizrede Barzani derneği açıldı


Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) kurucu Başkanı Molla Mustafa Barzani ve Federal Kürdistan Bölgesel Başkanı Mesut Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Komeliya Tevgera Cıwanan (Cizre Gençlik Hareketi) Cizre'ye şube açtı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Barzani’ye yakınlığı olarak bilinen ‘Komeliya Tevgera Cıwanan’(Cizre Gençlik Hareketi) isimli dernek açıldı. Eski Belediye Caddesi’nde bir apartman dairesinde açılan dernek açılışına bölge illerinde açılan dernek yöneticileri, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerin temsilcileri katıldı. Açılışta bir açıklama yapan Cizre Komeliya Tevgera Cıwanan Dernek Başkanı İbrahim Unan, "Cizre Gençlik Hareket Derneği Kürtçe ismi olarak da Komeliya Tevgera Cıwanan Derneği’nin açılışını yapmaktayız. Bundan önceki derneklerimiz Diyarbakır’da, Kızıltepe’de ve şuanda da Cizre’de 3. ayağımızı yani derneğimizi açıyoruz. Kısmet olursa önümüzdeki haftada da dördüncü derneğimizi Silopi’de açacağız. Derneğimizin amacı Cizreli gençlerimizi Kürtçe eğitimi konularında bilinçlendirmek. Buraya gelen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz." diye konuştu.

Dernek açılışından sonra dernek önünde bir araya gelen dernek yöneticileri Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağı olarak bilinen yeşil beyaz ve kırmızı renkli bayrak açtı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER