ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 14:10

Cinsel istismarına 22,5 yıl hapis


Sakarya'da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şahıs, 22,5 yıl hapse mahkûm edildi.

        Erenler ilçesine bağlı bir köyde yaşayan ve eğitim için okula gidip geldiği dönemde tanıştığı 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ve ayrılmak istediğinde kendisine ve ailesine zarar vermekle tehdit ettiği öne sürülen B.M.'nin (33) yargılanmasına Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

        Karar duruşmasına, tutuksuz yargılanan B.M., avukatı Tolga Kırtay ve mağdur tarafın avukatı Emre Tekneci katıldı.

        Sanık avukatı Kırtay, son savunmasında, alıkoyma suçunun unsurlarının oluşmadığını ileri sürerek; "Bu suçtan beraatine karar verilmesini istiyoruz. Müessir fiil suçunu kimin işlediği sabit değildir, cinsel saldırı suçu yönünden de mağdurenin çelişkili beyanları dışında bir delil olmadığından beraatine karar verilmesini talep ediyoruz." dedi.

        Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık B.M.'yi çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıl 10 ay, cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 6 yıl 8 ay olmak üzere toplam 22 yıl 6 ay hapse mahkûm etti.

        Mahkeme heyeti, sanığa verilen hürriyeti bağlayıcı cezaların miktarı, suçun katalog suçlardan olması ve sanığın kaçma şüphesinin varlığını dikkate alarak, B.M.'nin tutuklanmasına hükmetti. Duruşma salonunda tutuklanan B.M., Ferizli L Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

        Mahkemenin verdiği ceza Yargıtay tarafından onanırsa kesinleşecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER