ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 22:11

Cinayet şüphelisi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

Cinayet şüphelisi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Murat Erdoğan ve Gizem Tunç’un öldürülmesi ile ilgili olarak mahkemeye sevk edilen Deniz P. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine gönderilmeden önce hastaneye sağlık kontrolüne getirilen Deniz P.'den kan ve doku örneği alındığı öğrenildi.

Ereğli’de pazar akşamı, Murat Erdoğan (29) kurşun ve bıçak, Gizem Tunç ise elleri bileklerinden kesilmiş vaziyette, bağ evinin 15 metre uzağında ölü olarak bulunmuştu. Araştırmasını derinleştiren polis, yapılan incelemelerin ardından Gizem Tunç’un eski arkadaşına ulaşmış ve Denizli’de vatani görevini yapan Deniz P., gözaltına alınarak dün gece saatlerinde Ereğli Merkez Komutanlığı'na getirilmişti.

Bugün sabahın erken saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen Deniz P., ilk olarak savcı karşısına çıktı. Savcıya verdiği ifadede, olay günü Murat Erdoğan’ın yanına gittiğini, burada biraz kaldıktan sonra ayrıldığını, ancak kendisinin ayrıldığında Murat Erdoğan’ın yaşadığını söylediği ve suçlamaları kabul etmediğini söylediği öğrenildi.

Bu arada, adliye önünde toplanan kalabalığın artması sebebiyle Alaplı ve Zonguldak Çevik Kuvvet ekipleri de adliye önüne geldi. Jandarma ekiplerinin de hazır bulunduğu adliye binası önündeki kalabalık, polis ve jandarma ekipleri tarafından boşaltıldı.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Deniz P., mahkeme sonunda tutuklandı. Adliye binasının alt kapısından çıkarılan Deniz P., Merkez Komutanlığı'na ait araç ile Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada kendisinden kan ve doku örneği alınan Deniz P., daha sonra İzmit Askeri Cezaevi'ne gönderildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER