ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 16:07

Cinayet şüphelisi 3 suriyeli yakalandı, 60 kişi adliye önünde toplandı

Cinayet şüphelisi 3 suriyeli yakalandı, 60 kişi adliye önünde toplandı

Rahmi Kayacuk'un sopayla dövülerek öldürülmesi, eşi Halime Kayacuk'un da yaralanmasıyla ilgili yakalanan Suriyeli 3 şüpheli, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.


Karabük Eskipazar'da, 64 yaşındaki Rahmi Kayacuk'un sopayla dövülerek öldürülmesi, eşi 63 yaşındaki Halime Kayacuk'un da yaralanmasıyla ilgili Gaziantep'te yakalanan Suriyeli 3 şüpheli, getirildikleri ilçede sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin getirildiğini öğrenen yaklaşık 60 kişi, adliye önünde toplandı. Grup, polisin uyarısıyla dağıldı.

Geçen hafta çarşamba günü, Rahmi Kayacuk ve Halime Kayacuk, Yeni Mahalle Mehmet Ali Şahin Caddesi'ndeki evlerinde yerde kanlar içinde bulundu. Rahmi Kayacuk'un, aldığı sopa darbeleriyle yaşamını yitirdiği belirlenirken, yaralı eşi ise hastaneye kaldırıldı.

GAZİANTEP'DE YAKALANDILAR

Polis, cinayetten 1 gün önce Rahmi Kayacuk'un köyde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının bulunduğu mandırasında çoban olarak işe başlayan ve olayın ardından ortadan kaybolan 3 Suriyeli'nin peşine düştü. Otobüsle Ankara, oradan da Gaziantep'e gittikleri belirlenen 19 yaşındaki Abdulcabbar Abbud, Derviş Dakka ve Muhammed Zehra, Küçük Sanayi Sitesi'ndeki bir depoda yakalandı.

1800 LİRA İÇİN ÖLDÜMÜŞLER

Üzerlerinde Rahmi Kayacuk'a ait cep telefonu çıkan 3 Suriyeli, Karabük'e getirildi.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan şüphelilerden Abdulcabbar Abbud'un, daha önce de Rahmi Kayacuk'un yanında çobanlık yaptığı ve Kurban Bayramı öncesi ayrıldığı öğrenildi. Abbud ifadesinde, o zamandan kalan 1800 liralık alacağını Rahmi Kayacuk'tan isteyince tartışma çıktığını ve kavga ettiklerini söyledi. 

60 KİŞİ ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Suriyeliler, daha sonra Eskipazar İlçesi'nde geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Suriyeliler'in getirildiğini öğrenen yaklaşık 60 kişilik grup, öğle saatlerinde adliye önünde toplandı. Açıklama yapan Rahmi Kayacuk'un akrabası Şevki Mermer, şunları söyledi:
"Hayvan gütmek için köye gelen Suriyeliler dayımı katletmiş, yengemi de yaralamışlar. Biz bu Suriyeliler'i ilçemizde istemiyoruz. Hayvancılık yapanların yanlarında çalıştırdıkları Suriyeliler'i göndermelerini istiyoruz. Eskipazar'da bundan sonra Suriyeli görmek istemiyoruz. Bizim atalarımız Çanakkale'de şehit oldu, ülkemizi terk edip gitmedi. Bunlar kendi ülkelerinden kaçıp ülkemize geldiler ve burada da bizleri katlediyorlar. Bu katilleri kısa sürede bulan emniyetimizden Allah razı olsun."

POLİSİN UYARISIYLA DAĞILDILAR

Eskipazar Emniyet Amiri Nurettin Uğurlu, açıklamanın ardından grubun dağılmasını istedi. Dağılmak istemeyen kalabalık ile polis arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Polisin yeniden uyarması üzerine grup dağıldı. 3 Suriyeli'nin adliyedeki sorguları ise sürüyor.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER