ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:56

Cinayet için kredi çekti

Cinayet için kredi çekti

M.G., yeğenini öldürtmek için bankadan kredi çekmiş.


Kahramanmaraş’ta yeğenini öldürdükten sonra Antalya’daki kızının yanına kaçan M.G. (60) ve ona yardım ettiği belirlenen 4 kişi yakalandı.

8 Şubat’ta yeğeni Alaattin Gündeş'i (57) Akçakoyunlu Mahallesi'ndeki evinin önünde silahlı saldırı sonucu vurarak öldürdüğü iddia edilen M.G., önceki gün Antalya'da jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. M.G. ve ona yardım ettiği belirlenen 4 kişi, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlının emniyetteki sorgusunda, yeğenini öldürmek için kendisine yardım eden 3 kişiye ödemek üzere 13 bin TL kredi çektiği belirlendi. Yeğeniyle 10 yıl önce ortaklık yapan M.G.’nin, Alaattin Gündeş’i ortaklığın iflasla sonuçlanmasından sorumlu tuttuğu için öldürdüğü öğrenildi.

İddiaya göre olaylar şöyle gelişti: 2003 yılında M.G. ve yeğeni Alaattin Gündeş, ortaklık kamyon alarak nakliyecilik yapmaya başladı. Bir süre sonra işlerin kötüye gitmesiyle iflas ettiler. İflasla birlikte M.G.'nin oğlu Y.G. de 2005 yılında askerliğini yaptığı esnada bunalıma girerek intihar etti. Oğlunun ölümünden Alaattin Gündeş'i sorumlu tutan M.G., yeğenine husumet besledi. Daha önce de yeğenine yönelik saldırılarda bulunan M.G., yeğenini öldürmek için bankadan kredi çekerek çeşitli suçlardan sabıkası bulunan N.B. (45) ve İ.K. (40), H.Ç. (40) ve H.A.E. (55) ile anlaştı. 8 Şubat'ta evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Alaattin Gündeş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan zanlılardan H.Ç. (40) ve H.A.E.'nin (55) mahkeme tarafından denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldığı öğrenildi. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER