ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 21:51

Çınar: Sloganlarla çözüm aramak çözümsüzlüktür

Çınar: Sloganlarla çözüm aramak çözümsüzlüktür


Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, "Sadece slogan ve eleştirilerle çözüm aramak çözümsüzlüktür." dedi.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Denizli North Point Otel’de Stratejik Yerel Yönetimler Projesi toplantısı düzenledi. North Point Otel’deki toplantıya Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Denizli, Balıkesir ve Manisa’dan ilgili yetkililer katıldı.

Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar, açılışta yaptığı konuşmada, toplantının sivil toplum ve yerel yönetimin gelişimi sağlayacağını söyledi. Çınar, "Denizli’de kent konseyinden önce Yerel Gündem 21 vardı. Bu çalışma sivil toplumun yerel yönetimlere aktif katılımında etkili oldu. Kısa sürede bu çalışmalarla Türkiye’ye örnek oldu. Şimdi ise Kent Konseyi ile daha da aktif katılımı sağladık. Engelli, çocuk ve kadın meclisi paydaşlarımızla birçok problemin çözümünü sağladık. Toplumun duyarlılığı noktasında kent konseyleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Sadece slogan ve eleştirilerle çözüm aramak çözümsüzlüktür. Bu açıdan da kent konseyleri ayrı bir önemi olduğunu göstermektedir." dedi.

Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata da, 2003’den bugüne stratejik yönetimin yerel yönetimlerde kullanılmaya başlandığını ifade ederek, "Katılımcı yönetim, yönetim sistemleri arasında en verimli ve en güzel yönetim şeklidir. Bu da kent konseyleriyle oluşturulmaktadır." diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından seminer toplantılarına geçildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER