ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:44

Çimenoğlu’ndan Ereğli teşkilatına ziyaret

Çimenoğlundan Ereğli teşkilatına ziyaret


Zonguldak Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve Alaplı AK Parti ilçe teşkilatı, Ereğli AK Parti yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, “Ereğli’de artık AK Parti’nin sadece genelde değil, yerelde de iktidara gelmesi gerektiğine inanıyorum. Ereğli’nin buna ihtiyacı olduğuna inanıyorum.” dedi.

AK Parti Ereğli ilçe binasında gerçekleştirilen ziyarete; Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, Alaplı Belediye Meclisi üyeleri ve parti yöneticileri, AK Parti Ereğli ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette, il genel meclisi üyeleri Osman Arslan ve İsmail Tak’ın yanı sıra AK Parti Ereğli ilçe teşkilatı da tam kadro hazır bulundu. Ziyarette ilk konuşmayı yapan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Alaplı heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Çakır, “Ereğli Alaplı, hakikaten bir bütündür. Biz kendimizi 240-250 bin nüfusa hizmet ediyor bir pozisyonda görüyoruz.” dedi.

Ereğli’de gerçekleştirilecek yatırımlar konusunda bilgi veren Çakır, “2014 yılında teslim edilecek bir hastanemiz var. Bölgenin sağlık sorunlarını tamamıyla çözebilecek, birinci sınıf bir hastane kazandırıyoruz. Milli Eğitim’le alakalı bu senenin bütçesiyle 9 tane okul, artı bir taneyle birlikte 10 tane okul kazandıracağız. Aynı zamanda Devrek yol ayrımında trafik sıkıntısının en fazla yaşandığı bölge olarak, orada bir köprülü kavşağımız var. Sayın milletvekilimizin (Ercan Candan) dün Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüşmesiyle birlikte Gülüç Köprüsü'nden Kepez yoluna kadar olan bölümü mayıs ayına kadar inşallah başlatıyoruz. Alttaki malzemeler alınmasa dahi, biz bu yolu artık, birilerinin Ereğli’ye hizmeti geciktirmesine rağmen bu yolu başlatacağız. Onun yanında Adliye Sarayı ile ilgili tüm sorunlarımız bitmiş. Kamu İhale Kurumu'ndaki askı süreci bittikten sonra önümüzdeki günlerde yer gösterilmesi yapılarak başlatılacak. Vergi dairesine Devlet Demiryolları'ndan bölgemize eski milletvekilimiz Fazlı Erdoğan döneminde kazandırılan alana vergi dairesi inşaatımız şu an proje aşamasında, bütçesi ayrıldı. Onu da kısa zamanda başlatacağız. Hakeza, Ereğli Alaplı bir bütün olduğundan, organize sanayi bölgelerimiz yan yana. İstihdam anlamında bir şeyimiz yok. Yatırım nereye yapılırsa diğer taraftan da istihdam desteği alabilecektir. Bunları da takip ediyoruz. Yüksekokulumuzun onayı çıktı, müdürlüğü atanmıştır. Bundan sonra hizmet binaları yapılarak, Ereğli’de öğrenci sayısının hak ettiği 11 bin kotasına ulaştırmaktır. Bunların hepsi yerle alakalı.” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN YEREL SEÇİM BAŞLADI”

Merkezi yönetim ve yerel yönetim uyum içerisinde çalıştığı zaman, aynı fotoğrafa aynı gözle baktığı zaman, nelerin başarıldığının ortada olduğunu dile getiren Çakır, “Süratli bir şekilde Ereğli Belediyesi’ni almaya yönelik çalışmalarımızı artırıyoruz. Bununla ilgili seçim karargah merkezimizi dahi kurduk, SKM başkanını bile atadık. Artık bizim için Ereğli’de yerel seçim başlamıştır. Önümüzdeki haftalarda 10-15 gün içerisinde 200 metrekarelik yeni yerimize taşınıyoruz. Şu anda dekorasyonu bitmek üzere. Hizmetlerimiz orada da sürecektir.” diye konuştu.

“BÖLGEMİZİN AĞIR SORUNLARI VAR”

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ise Çakır ve yönetimine başarılar diledi. Çaturoğlu, şöyle dedi: “Bölgemizin ağır sorunları var, inşallah bunları çözecek bir ekip kurmuş, kendisini tebrik ediyorum. Hepinizin bildiği gibi, Alaplı ve Ereğlimiz birbirinin etle tırnak gibi ayrılmaz birer parçası. Aslında birbirinden ayrılma. 1987-88 yıllarında Alaplı, Ereğli’den ayrılarak ilçe oldu. İlçe olduktan sonra da Ereğli’yle olan münasebetlerini kesmedi. Bugün Alaplı’dan binlerce insan Ereğli’ye geliyor. Ereğli ile ilgili hem ekonomik, hem kültürel hem de eğitim bağlarımız var. Bundan dolayı biz bölgedeki sorunların çözüm yerinin yine Ereğli ve Alaplı birlikteliğinden olduğunu düşünüyoruz. Buna kuvvetle inanıyoruz. Biz iki ilçe, bu kadar iç içe girmiş, konuları aynı, sorunları yakın ve ilgili iki ilçenin sorunlarını da bir araya gelerek. Belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile beraber çözebileceğinin bilinci içindeyiz. Onun için çözümü çok ötelerde, sağda solda aramaya gerek yok. Bu bölgenin çözümü; altını çizerek söylüyorum, Alaplı ve Ereğli’nin birlikte hareket etmesiyle bulunur. Ereğli teşkilatımızın da bizim gibi düşündüğünü biliyoruz.”

"ZOR BİR GÖREV TESLİM ALDILAR"

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu da ziyaretin amacının, yeni AK Parti Ereğli teşkilatına hayırlı olsun dileğinde bulunup, başarılar dilemek olduğunu söyledi. Toplantıyı, özellikle AK Parti Ereğli teşkilatının yönetim kurulunun olduğu güne denk getirmeyi istediklerini ifade eden Çimenoğlu, şöyle devam etti: “Fatih Çakır ve yönetimi gerçekten çok zor ve önemli bir dönemde görevi teslim aldılar. Çok büyük bir sorumluluk yüklendiler. Türkiye’nin önündeki iki üç sene çok önemli. Türkiye’nin geleceğinin çizileceği, gelecek siyasetini etkileyecek çok önemli bir, iki, üç yıl içine giriyoruz. Hepinizin bildiği gibi 2014 yılında mart ayında yerel seçimler, belediye seçimleri var. Hemen ardından Ağustos aylarında cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bir sene daha geçmeden yeniden milletvekili seçimleri var. Burada en önemli unsur cumhurbaşkanlığı seçimi. Çok önemli. Sayın genel başkanımız ve başbakanımızın buraya aday olması halinde cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonra gündeme gelecek yeni anayasa çalışması, yeni anayasa yapılması, bunlar Türkiye’nin gelecek siyasi tarihinde çok önemli nirengi noktaları. Bunun için bu döneme, cumhurbaşkanlığı seçimine kadar olan döneme, çok başarılı, çok hazırlıklı, çok donanımlı girmeliyiz. Bu da yerel seçimlerle başlıyor. Bunun için sayın Fatih Çakır başkanlığındaki yeni Ereğli AK Parti ilçe yönetimine çok büyük ve tarihi bir görev düşmektedir. Aynı şekilde bu görev sadece Türkiye’nin genel durumu açısından değil, Ereğli için de gerçekten çok önemli. Bunu açıklıkla ve içtenlikle söylüyorum. Ereğli’de artık AK Parti’nin sadece genelde değil, yerelde de iktidara gelmesi gerektiğine inanıyorum. Ereğli’nin buna ihtiyacı olduğuna inanıyorum.”

"ALAPLI EREĞLİ BİR BÜTÜNDÜR"

Alaplı’da AK Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ile çok güzel hizmetlere imza attıklarını ifade eden Çimenoğlu, “Bakın Alaplı’da Kredi Yurtlar Kurumu, yaklaşık 8 milyon liralık bir yatırımla 500 öğrencilik, 250 kız, 250 erkek olmak üzere, bir yurt inşaatı yapıyor. Bu yurt inşaatını her ne kadar Kredi Yurtlar Kurumu yapsa da buranın arsasının yaklaşık 800-900 metrekaresini belediye olarak biz verdik ve imar değişikliği gerçekleştirdik. Yani hükümetle yerel yönetim bir araya geldi ve bu yatırımı kazandırdı. Bakın Alaplı’da bir Fatih Köprüsü yapılıyor. Bu köprünün maliyeti 1,5 milyon lira. Bu köprü de yine Meclis Başkanımız Köksal Toptan’ın gayretiyle Maliye Bakanlığı'ndan çıkan ödenekle yapıldı. Burada da belediyenin imardaki katkılarıyla beraber, ama esas Köksal Toptan’ın katkılarıyla bu 1,5 milyonluk yatırım yapıldı.Yine sayın başkanımın (Faruk Çaturoğlu) belediye başkanlığı döneminde hazineye geçmiş olan yere şu anda imam hatip lisesi yapılacak. Programa alındı. Yine başkanımın döneminde yapılan çalışmayla Milli Eğitim’e kazandırılan yere 5 milyon liralık Çok Programlı lise inşaatı şu anda bütün hızıyla devam etmekte. Sayacağım o kadar yatırım var ki Alaplı’da. Derenin temizliğinden, Alaplı deresinin Mollabey’den dere ağzına kadar olan yerden duvar yapımına kadar bir sürü hizmet yapılıyor. Ben belediyenin hizmetlerini anlatmıyorum. Yerel yönetimle merkezi yönetimin bir araya geldiği zaman neler yapabileceğini göstermek için verdiğim örnekler. Ereğli’nin de bu örneklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunu da Fatih Çakır başkanlığındaki Ereğli AK Parti ilçe teşkilatının en güzel şekilde başaracağına canı gönülden inanıyorum.”

Yönetiminin bir tarih yazacağına inancını dile getiren Çimenoğlu, “Sizin arkanızdayız demiyoruz, sizlerle bir bütünüz diyoruz. Faruk Çaturoğlu başkanımın dediği gibi Ereğli-Alaplı bir bütündür diyoruz. Ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olacağınızı biliyorum, bizim de sizin yanınızda olacağımızı bilin istiyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER