ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 14:14

Cilt kanseri Alpaslan'a yardım eli uzandı


Darende Kaymakamlığı, beyninde tümör bulunan ve yüzünde şişlikler oluşan cilt kanseri hastası 13 yaşındaki Alpaslan Kalay'ın tedavi dışındaki masraflarını karşılayacak.
    
Kaymakam Mehmet Aktaş, henüz 13 yaşında pek çok rahatsızlıkla mücadele eden ve bir süre önce kamuoyunun gündemine gelen Alpaslan Kalay'ın ailesini ziyaret etti. TOKİ ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca (SYDV) yapılan sosyal konutlarda yaşayan Kalay ailesinin sorunlarını dinleyen Aktaş, çocuğun tedavi süreci hakkında bilgi aldı.
    
Aileye gereken desteği vereceklerini belirten Aktaş, ailenin, tedavi sürecindeki yol masraflarını karşılayacaklarını, çocuk sağlığına kavuşuncaya kadar ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
    
Devletin çocuğa sosyal güvence sunduğunu hatırlatan Aktaş, ''Kaymakamlık olarak bunun dışındaki giderleri de üstleneceğiz. Umarım Alpaslan için bir şeyler yapabiliriz'' dedi.
    
Anne Dürdane Kalay ise Alpaslan'ın beynindeki tümör nedeniyle, arkadaşlarının çekinmesinden ve alay etmesinden endişe ederek okula gidemediğini, sokakta akranlarıyla oyun bile oynayamadığını söyledi. Anne Kalay, oğlunun 13 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarına göre daha küçük göründüğünü belirtti.
    
Baba Hamit Kalay da çocuğunu birçok şehirde hastaneye götürdüğünü, bazı hastanelerin risk almadığını ifade ederek, yeşil kartlı oldukları için bir türlü tedaviyi yaptıramadıklarını söyledi.
    
''7 senedir mücadele ediyorum. Son bir yılda çaresizlikten yorgun düştüm'' diyen Kalay, oğlunu, yüz nakli operasyonlarıyla adını duyuran Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürmek istediğini ifade etti.
    
Darende Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Serdar Deveci ve SYDV Müdürü İ. Alaaddin Ateş'in de hazır bulunduğu ziyarette, aileye tedavi sürecinde yapılması gerekenler hatırlatıldı ve Alpaslan'ın durumunun takip edileceği dile getirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER