ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 17:57

Çiller’in çiftliğine giren hırsız yakalandı

Çillerin çiftliğine giren hırsız yakalandı

Tansu Çiller’in Aydın'ın Kuşadası ilçesi Kirazlı yolu üzerinde bulunan çiftliğinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı


Geçen mayıs ayında, eski Başbakan Tansu Çiller’in Aydın'ın Kuşadası ilçesi Kirazlı yolu üzerinde bulunan çiftliğinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı. Bugüne kadar 16 hırsızlık kaydı bulunan zanlı M.A., Söke’de yakalanmıştı.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Hırsızlık olayını gerçekleştirdiği anlaşılan kişilerin kiraladıkları otodan yola çıkılarak genişletilen çalışmalar neticesinde, şüphelilerden E.K., T.G., M.Ş. ve E.B. isimli şahıslar olayı müteakiben yakalanmışlar ve alınan ifadelerinden sonra çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmışlardır. Şüphelilerin ifadelerinden ve ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda hırsızlık olayını fiilen gerçekleştirdiği tespit edilen ve 16 ayrı hırsızlık suçundan aranması olup kesinleşmiş toplam 13 yıl 9 ay 20 gün hapis cezası bulunan firari şüpheli M.A.'nın ise Söke ilçesinde bulunduğu yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü de bilgilendirilerek, duyarlı olmaları konusunda uyarılmıştır. Devam eden çalışmalar kapsamında, 19.07.2014 günü saat 17.00 sıralarında şüpheli M.A.’nın Söke ilçesi Kemalpaşa Mahallesi meydanında olduğu tespit edilmiş, Söke Emniyet Müdürlüğü’nce yeteri kadar kuvvetle şahsın bulunduğu bölge çembere alındıktan sonra yapılan operasyonla yakalanarak Söke ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüş ve aynı gün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER