ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 21:23

Çilez: Eylemcilerin vatandaşımızdan özür dilemelerini bekleyeceğiz

Çilez: Eylemcilerin vatandaşımızdan özür dilemelerini bekleyeceğiz


AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Hasan Çilez, Taksim Gezi Parkı gösterileri için, “Olayın netliği, niyeti yakın zamanda ortaya çıkacak. Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, dış güçler tek tek deşifre edildiğinde; bir şey söylemeyeceğiz ama ülkeye verdikleri zarar için vatandaşlarımızdan özür dilemelerini bekleyeceğiz.” dedi.

AK Parti Merzifon ilçe teşkilat binasında konuşlan Çilez, en fazla ağaç dikiminin AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını söyledi. ‘Elinde bir fidan varsa, yarın kıyamet kopacağını bilsen dahi dik’ düsturuyla hareket ettiklerini belirten Çilez, “Taksim Gezi Parkı’nda yapılması düşünülen bir yatırım ile ilgili vatandaşımızdan tepkiler geldi. Vatandaşımızın tepkisi demokratik yollarla, basın açıklamalarıyla bir araya gelerek bildiri şeklinde olması çok doğal, demokrasinin olması gereken kısımlarıdır. Ancak olay etrafa, esnafa, yoldan geçene, polisine, vatandaşına, ülkeye zarar verecek boyuta geldiği zaman; iş üzüm yemeye değil, bağcıyı dövmeye döner. Milyarlarca ağaç dikerken, Başbakanımıza ve ekibine teşekkür eden olmadı. Biz ağacı gelecek nesiller için dikiyoruz, en fazla ağaç dikimi AK Parti iktidarı döneminde yapılmıştır.” diye konuştu.

Olayın çevreci düşüncelerle başladığını düşünülse bile bazı çevrelerin yaşanan olayları tetiklediğini belirten Çilez, “Olayın netliği, niyeti yakın zamanda ortaya çıkacak. Bu niyetler ortaya çıktığında sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, dış güçler tek tek deşifre edildiğinde bir şey söylemeyeceğiz ama ülkeye verdikleri zarar için vatandaşımızdan özür dilemelerini bekleyeceğiz. Söz konusu durumla birlikte borsada gerileme oldu, ama mali yapımız güçlü olduğu için krize dönüşmedi. Bundan 15 yıl önce olsaydı borsa tepe takla gider, döviz fırlar, faizler artar ve birilerinin ekmeğine yağ çalınmış olunurdu. Bu işten büyük lokmalar yemeyi düşünenler Allah’ın izniyle o lokmayı yutamadılar, boğazlarında kaldı. Gezi Parkı olaylarında sükûnetin hakim olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER