ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 14:38

Çilem'e umut doğuyor


Kalp krizi sonucu ölen annesinin karnından sezaryenle alınan ve beynine oksijen gitmediğinden 4 yaşında olmasına rağmen yürüyüp konuşamayan Çilem'in tedavisine başlanması, yakınlarını umutlandırdı.
Babası terk ettiği için anneannesi ve teyzesinin yanında kalan Çilem'e destek olmak isteyen çok sayıda hayırsever harekete geçerken, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde küçük kızın tedavisine başlanması, anneannesi ve teyzesi tarafından sevinçle karşılandı.
ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş tarafından dün muayene edilen Çilem'in MR'ı çekilerek tedavisine devam edilecek.
Teyze Özge Angay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde Çilem ile yakından ilgilenildiğini belirterek, doktorların Çilem'in tedavisi için ellerinden geleni yapacaklarını söylediğini anlattı.
Çilem'in tetkiklerinin sürdüğünü ifade eden Angay, "İnşallah Çilem iyileşecek. Çok umutluyuz. Umarım Çilem gibi olan tüm çocuklar sağlığına kavuşur. Çünkü onlar melek. Doktorlar uygulanacak tedavi ile Çilem'in yürüyebileceğini söyledi. Çok mutluyuz" dedi.
Angay, dünden beri Türkiye genelinde çok sayıda kurum, kuruluş ve hayırseverin destek için kendisini aradığını belirterek, "Hayırseverler ellerinden geldiğince yardımda bulunmak istiyor. Bir çoğu da isim vermek istemiyor. Ben onlara da çok teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.
Anneanne Meliha Angay da destekte bulunanlara teşekkür ederek, torununun en kısa sürede sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi.
Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş ise Çilem'in sadece yürümede değil, konuşmayla ilgili de sorun yaşadığını hatırlatarak, tedavi sürecinin devam ettiğini belirtti.
Çilem'e bazı tahliller ve gerekirse genetik analizler yapılacağını bildiren Yıldızdaş, "Ondan sonra tanısını koymaya çalışacağız. Tetkikler yapılmadan yürüyüp, yürüyemeyeceği konusunda kesin bir bilgi veremiyoruz. Ama yapılması gereken ne ise yapacağız" dedi.
Öte yandan, Adana Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri, Çilem'i kaldığı evde ziyaret etti. Anneannesi ve teyzesi ile görüşerek bilgi alan görevliler, aileye evde bakım ücreti ödenmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.
Yaklaşık 5 yıl önce İ.A. ile evlenen Çilem A. (32), 8 aylık hamileyken yüksek tansiyon nedeniyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş, doktorların yoğun çabası sonucu sezaryenle alınan bebek, bu süreçte beynine oksijen gitmediği için 2 ay hastanede tedavi görmüştü. Annesinin adını alan, 4 yaşına gelmesine rağmen rahatsızlığı nedeniyle konuşamayan ve yürüyemeyen Çilem, babası terk ettiği için anneannesi Meliha Angay ve teyzesi Özge Angay'ın yanında kalmaya başlamıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER