ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:26

Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak heyecanı


Ardahan’da yerli ve yabancı turistler donan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızaklarla geziniyor. Turistler, göl üzerinde 20 liraya kızak yapmanın keyfini yaşadı.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü’nün yüzeyi, soğuk hava nedeniyle 40 santimetre kalınlığında buzla kaplandı. Bölgede yaşayan vatandaşlar ve turistler donan göz üzerinde atlı kızak yapmanın keyfini çıkardı. Birçok yerli ve yabancı turistin ilgi gösterdiği atlı kızak keyfi, eksi 20 derece soğuk havaya rağmen hız kesmedi. Göl üzerinde atlı kızak keyfi sunan 2 atlı kızak sahibi onlarca kişiye buz üstünde kızak keyfi yaşattı.

Çıldır’ın soğuğunda atlı kızak binmenin çok keyifli olduğunu ifade eden ziyaretçiler, herkesin gelip kışın Çıldır Gölü’nü görmesi gerektiğini belirtti. Vatandaşlar farklı bir sosyal aktivite yaşarken, kızakçılar da ekmek parası kazanmanın mutluluğunu yaşıyor. Göle gelen turistlere atlı kızağıyla hizmet veren Tekin Akçay, atlı kızağın Çıldır Gölü'nün sembolü olduğunu ifade etti. Herkesi atlı kızak keyfi yaşamak için göle davet eden Akçay, göl yüzeyinde 40 santimetre buz kalınlığının olduğunu ve yer yer 80-90 santimetreyi bulduğunu söyledi. Buzla kaplı Çıldır Gölü’nde atlı kızakla tur atmanın maliyeti ise 20 Türk Lirası.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER