ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 18:26

Çikolata yiyerek zayıflayın!

Çikolata yiyerek zayıflayın!


Adana'da açılan bir çikolata showroomunda oluşturulan diyet bölümü büyük ilgi görüyor. Kilo sorunu olanların zayıflamak için kullandığı bitkileri çikolataya enjete ederek diyet ürünler hazırlayan usta şefler, "Çilolata yiyeyerek zayıflamak mümkün." diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük çikolata showroomu Adana’da hizmete girdi. Gerçek çikolatayı halkla buluşturacak Bitter Sweet Chocolate, birbirinden farklı lezzetleriyle damak zevkine hitap ediyor.

Afrika ve Amerika’dan gelen çekirdekleri işleyerek Türkiye’ye özgü çikolatalar üreten Bitter Sweet Chocolate, Seyhan ilçesi Vali Yolu Caddesi’nde çok farklı bir konsepte açıldı. Bitter Sweet Chocolate, çeşitli aromalarla zenginleştirilen gerçek çikolataları müşterilerine sunuyor. Fransa, Belçika, Çin ve Türk konseptini birleştirerek 175 metrekarelik alana kurulan mağazada her keseye uygun çikolata bulmak mümkün.

Dışarıdan ithal alınan kakao çekirdeklerini çeşitli aşamalardan geçirerek hazırladıklarını söyleyen mağazanın Executive Şefi Murat Yükseler, Adana’dan başlayarak tüm Akdeniz bölgesini gerçek çikolatayla tanıştıracaklarını belirtti. Türkiye’nin en büyük showroumunda çalışmaya başladıklarını kaydeden Yükseler, “Türkiye’ye özgü tatlar olarak, biraz daha şekerli, acı, şekersiz, diyet gurubu, çocuk gurubu gibi çeşitli şekillere böldük. Burada hem süslemeli, hem süslemesiz, açık olarak, tablet olarak kuruyemişlerle beslediğimiz çikolataları burada her haliyle sunmaya başladık.” dedi.

Ürettikleri çikolatalarda Türk kültürüne aykırı madde kullanılmadığının altını çizen Şef Yükseler, “Bize aykırı cevap veren bir çikolata değil. Bize sadece çekirdekleri geliyor, kütlesi geliyor. Kütleyi biz burada Türkiye’ye özgü, ayrıştırarak işliyoruz. Kendi katkı aromalarımızı bırakıyoruz. Bize hammadde geliyor, biz işliyoruz. En büyük özelliğimiz de bu olacak, bunu dünyada Fransa’da birkaç pastane, çikolatacı yapıyor. İnsanlar bir gün öncesinden gelip bize nasıl bir çikolata istediklerini söyleyecekler, biz onlara bir gün sonra çikolatalarını vereceğiz. Sipariş üzerine çikolata Türkiye’de ilk defa yapılacak.” diye konuştu.

DİYET ÇİKOLATAYLA ZAYIFLAYIN

Her türlü çikolatayı özenle hazırladıklarına değinen Murat Yükseler, “Diyet bölümümüz var. İçerisinde kesinlikle şeker yok. Şeker yerine sadece vanilyanın doğal aroması. Vanilyadan kalan özel şeker tadı var. Diyabet hastaları bunu çok rahatlıkla yiyebiliyor. 5 kiloda sadece 350 gram karbonhidrat var. Diyet çikolatalarında diyet bitkilerini kullanıyoruz. İnsanların yasemin çayı, kekik çayı gibi ürünlerle zayıflamak için kullandıkları bitkileri biz çikolataya enjekte ediyoruz. Bu diyet bölümünde zayıflatıcı bitkilerle bizim sıfır şekeri buluşturacağız. Diyet dediğimiz köşede, hem çikolata yiyerek hem bitkilerini alacaklar hem de zayıflayacaklar.” ifadelerini kullandı. Çikolatada farklı tatlar arayanların yoğun ilgi gösterdiğine vurgu yapan Yükseler, “Burası sadece çikolata-butik olarak açılan en büyük showroom. Adana’da herkesi çikolata 'gurmesi' haline getirmeyi istiyoruz.” dedi.

ÇİKOLATADAN YEMEK YAPACAĞIZ

Adana’da böyle bir ihtiyaç gördüklerini belirten Şef Murat Yükseler, ilerleyen zamanlarda çikolatanın yemeğini yapacaklarını anlattı. “Meyve sevmeyen çocukları bize getirin’ diyen Yükseler, “Çocukların beğenmedikleri yemedikleri meyveleri burada harmanlayarak çikolataya enjekte ediyoruz. Bir anne, ‘Çocuğum elma, muz sevmiyor’ dediğinde biz onu çikolata ile harmanlayarak sunduğumuzda o çocuk meyve ihtiyacını karşılamış oluyor. Çikolatanın biz yemeğini de yapacağız. Kıymalı çikolata gibi. Biberli çikolatayı şuan yaptık. 15-20 gündür bu işin içerisindeyiz. İnsanlar çikolatayı yediğinde çok güzel tepkiler alıyoruz. Biz de bu eksikliği yakalayıp bu işin içerisine girdik. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

















KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER