ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:28

Çiğköftecide sahte para hakkında iddianame


Bağcılar'da çiğköfteciye gelen müşterilere komisyon karşılığında sahte para sattığı iddia edilen 2 kişi hakkında 2 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
     Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne 6 Şubat 2013 tarihinde telefonla ihbarda bulunulduğu, ''Hacı'' lakaplı Ramazan Çetinkaya'nın çiğköfte dükkanında sahte para saklandığı, gelen müşterilere komisyon karşılığında bu paraları sattığı, yapılan fiziki takipte de motosikletli bir şahısa para verdiği ve karşılığında da para aldığı anlatıldı.
     İş yerinde yapılan aramada 22 bin 230 lira sahte para ele geçirildiği belirtilen iddianamede, merkez bankasından alınan raporlarda banknotların sahte olduklarının ve aldatma kabiliyetlerinin bulunduğunun tespit edildiği kaydedildi.
     İddianamede, şüpheli Mustafa Çetinkaya'nın savunmasında ihbarda adı geçen ''Hacı'' lakaplı kişinin ağabeyi Ramazan Çetinkaya olduğunu, ağabeyinin daha önceden piyasaya sahte para sunmak suçundan ceza aldığını, ağabeyinin hiç çiğköfte işini yapmadığını, ele geçirilen paraların sahte olup olmadığını bilmediği ve üzerine atılı suçla ilgisinin bulunmadığı belirtildi.
     İddianamede, sanıklar Ramazan Çetinkaya ve Mustafa Çetinkaya hakkında ''parada sahtecilik'' suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları isteniyor.
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER