ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:38

Çiftçilere asma yetiştiriciliği kursu verildi

Çiftçilere asma yetiştiriciliği kursu verildi


Kırıkkale Delice İlçe Halk Eğitim Merkezi ile Delice ve Köyleri Üzüm Üreticileri Birliği tarafından çiftçilere asma yetiştiriciliği kursu verildi. Kursu başarıyla tamamlayan 17 üreticiye törenle sertifikaları verildi.

İlk olarak, Delice ve Köylerinde Bağcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında Delice İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Levent Büyükkarakuş, tarafından slayt gösterimi sunuldu. Daha sonra törenin açılış konuşmasını yapan Delice ve Köyleri Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Doğan Biçici, üzümün ilçe tarihinde, yeri ve önemi anlatarak, modern sistem üzüm yetiştiriciliğine geçmenin gerekliliğinin altını çizdi.

Modern bağcılığa geçmek isteyen herkese elinden gelen yardımı esirgemeyeceğini belirten Delice Kaymakamı Mehmet Parlak, ilçede sulamanın üretici karşısına sorun olarak çıkmaması için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirterek, “ Bunun yanı sıra ilçede aşılı asma fidanı üretiminin sağlanabilmesi içinde gerekli alt yapıyı oluşturduk.” dedi.

Törene, Delice Belediye Başkanı İhsan Biçici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Halk Eğitim Müdürü Temel Taşçı, çiftiler ve vatandaşlar katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER