ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:43

Çiftçiler Günü, Diyarbakır’da kutlanacak


Türkiye Ziraat Odaları Birliği(TZOB), 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Diyarbakır’da düzenleyeceği etkinlikle kutlayacak.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de katılacağı kutlamalar sırasında Kadın Çiftçi Eğitimi Programı sertifika töreni yapılacak. Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek etkinliğe Diyarbakır’a bağlı ziraat odalarının yanı sıra bölge illerin ziraat odaları başkanları da katılacak.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin de aralarında olduğu 80 ülkeden 115 tarımsal organizasyonun üye olduğu, dünyadaki 600 milyon çiftçiyi temsil eden Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) 1984 yılında Hindistan’da alınan karar doğrultusunda, 14 Mayıs günü her yıl 'Dünya Çiftçiler Günü' olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. TZOB tarafından düzenlenen kutlama programında tarım sektörünün ekonomik ve sosyal açıdan önemi, çiftçilerin hatırlanması, tarımsal sorunların gündeme gelmesi sağlanıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER