ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 13:29

‘Çiftçi Toplantıları’ ile çiftçiler bilgilendiriliyor

Çiftçi Toplantıları ile çiftçiler bilgilendiriliyor


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, çiftçilere yönelik olarak köylerde düzenlenen ‘Çiftçi Toplantıları’ devam ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Büyük Çakırman köyünde çiftçi toplantısı düzenlendi. Tarım Danışmanı Serkan Kütük tarafından organize edilen toplantıda, çiftçilere, hayvancılık konusunda bilgi verildi. Toplantıya; Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Naci Gün, şube müdürleri ve çiftçiler katıldı.

Tarım Danışmanı Serkan Kütük, çiftçilere; hayvan bakım ve besleme, hayvan hastalık ve zararlıları gibi konularda bilgi verirken, çiftçiler de merak ettikleri konular hakkında tarım danışmanına sorular yönelterek, cevaplarını aldı.

"ERZİNCAN ÇİFTÇİSİ GELİŞMELERE AYAK UYDURACAKTIR"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Naci Gün, çiftçilere yönelik yaptığı konuşmada, gelişen dünyaya paralel olarak tarım sektörünün her geçen gün kendini yenilediğini, modernize olduğunu söyledi.

Yaşanan bu gelişmelere; Erzincan çiftçisinin duyarsız kalamayacağını vurgulayan Gün, böyle bir rekabet ortamında ancak kendini yenileyen ve modern tarımı benimseyen çiftçilerin ayakta kalabileceğini vurguladı. Müdürlük olarak modern tarımın benimsenmesi, Erzincan çiftçisinin gelişen tarım sektörüne ayak uydurabilmesi için eğitim ve yayım çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydeden Gün, tarım teşkilatının her zaman çiftçinin emrinde olduğunu söyledi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER