ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:41

Çiçek: "Dilekçe yeni değil"


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'in, cemeviyle ilgili olarak mahkemeye sunduğu dilekçenin yeni bir görüş olmadığını söyledi. Davanın hukuki olduğunu dile getirin Çiçek, dilekçenin yargı kararlarına cevap olarak yazıldığının altını çizdi.

Başkan Çiçek, 'Haydar Aliyev Dünyasında Kültür ve Sanat' için düzenlenen yemeğin öncesinde, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Meclis'e cemevi açılması tartışmalarıyla ilgili olarak Meclis Başkanlığı’nın mahkemeye sunduğu dilekçe ile ilgili olarak Çiçek; “Meclis Başkanlığı olarak biz yeni bir görüş oluşturmuş değiliz. Konumumuz da buna müsait değil zaten. Açılmış bir dava var. Dava hukukidir. Dolayısıyla verilmiş yargı kararları var. O kararlar çerçevesinde yazılmış bir cevaptır.” dedi. Diğer unsurların kendilerini de aşacağını ifade eden Çiçek, meseleye böyle bakmak gerektiğini belirtti.

Başkan Çiçek, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili gelen soruya ise yeni anayasanın, uzlaşarak çıkacağı cevabını verdi. Başlangıçtan beri konunun mutabık olduğunu belirterek daha fazla gayret edilmesi gerektiğini anlatan Çiçek, milletin ümidini boşa çıkartmamak gerektiğini aktardı. Bunun için herkese sorumluluk düştüğünü dile getiren Çiçek, yeni anayasa çalışmalarında önemli bir noktaya gelindiğini açıkladı.

Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün katılımıyla açılan 112 tesisin içinde yer alan Yozgat’taki bir baraja isminin verilmesinin kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Adının bir baraja verileceğinden haberi olmadığını belirten Çiçek, "Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Benim için de ailem için de önemli bir mazhariyettir. Siyasette aldığım en anlamlı ödüldür. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER