ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 13:09

Cıbıltepe'de kayak sezonu açıldı


Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Cıbıltepe'de kayak sezonu düzenlenen törenle açıldı.

Açılışta konuşan KARSARTUR Genel Müdürü Sacit Özbey, 2013-2014 kayak sezonu açtıklarını belirterek, vatandaşlara ve kayakseverlere hayırlı olmasını diledi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne kazandırılan tesisler ve yapılması planlar hakkında bilgi veren Özbey, orta etap kafenin 2 ay gibi bir sürede turizme kazandırıldığını söyledi.

Zirvede de bir kafenin yapImına devam edildiğini ifade eden Özbey, "Zirvedeki kafe 250 metrekare. Orta etap kafemiz de 500 metrekare. Türkiye'deki hiçbir kayak tesisinde olmayan güzel bir eser oluştu. Bütün bu işlerin yapılmasında emeğe geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Özbey, 3 etaplı bir tesise sahip olduklarını ve çeşitli plan ve projelerin de programlandığına değinerek, "İnşallah bunların yapılmasıyla birlikte kış sporlarının, kış turizminin Sarıkamış halkına ekonomik olarak katkısı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Tören kapsamında Kafkas Halk Oyunları ekibi gösteri sundu.
Gösterinin ardından da meşaleli kayak ve havai fişek gösterisi yapıldı.

Sezon açılışına, Kaymakam Muhammed Gürbüz, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Özoğlu, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen ve sporcular ile kayakseverler katıldı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER