ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 17:27

CHP'nin Meclis'teki eylemine Hükümet'ten sert tepki

CHPnin Meclisteki eylemine Hükümetten sert tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın TBMM'de yemin töreni öncesi yaşanan iç tüzük fırlatma eylemine Numan Kurtulmuş'tan cevap geldi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni öncesi CHP'lilerin iç tüzük fırlatma provokasyonuna AK Parti'den ilk tepki Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş olayla ilgili olarak 'CHP halkın seçtiğine rıza göstermiyor. Zannediyorum CHP eski Türkiye alışkanlıklarını hatırladı' dedi.

Kurtulmuş, "Son derece çirkin, CHP açısından da anlamsız bir adım. Bunlar eski Türkiye'nin alışkanlıkları. Vatandaşın yüzde 52'sinin verdiği oyla Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi.

Bu yemin töreninin usül ve erkan çerçevesinde bitirilmesi gerekirdi. Ama son derece çirkin bir davranış oldu. Buradan Sayın Erdoğan'a bir leke gelmez. Ama CHP'ye bir kez daha leke gelir.

CHP olarak biz nerede yanlış yapıyoruz, bu yanlışlarımızı düzeltelim, 5 sene sonra biz kendi adayımız cumhurbaşkanı yapalım demek CHP açısından daha anlamlı olurdu" diye konuştu. Kurtulmuş, CHP böyle davrandıkça milletin görev vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER