ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 17:42

CHP'liler Bolu'da yolsuzluğa tepki gösterdi

CHPliler Boluda yolsuzluğa tepki gösterdi


CHP Bolu il teşkilatı, Halk Bankası önünde yolsuzluğa tepki eylemi gerçekleştirdi. CHP Bolu İl Başkanlığı tarafından organize edilen eyleme CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, CHP'li yöneticiler ve yaklaşık 600'e yakın kişi katıldı.
Eylemin yapıldığı alana yatak getiren partililer temsili paraları havaya fırlatarak tepkilerini dile getirdi. 'Babalı oğullu götürmüşler', 'Devletin malı deniz yemeyen keriz, Akepeye bekleriz', 'Polisin hırsızı yakalayıp, hırsızın polisi görevden aldığı ülkeye 'Türkiye' denir' yazılı dövizler taşınırken, bazı vatandaşlarda sık sık " Hırsız Var" diye bağırdı.
Burada toplanan vatandaşlara seslenen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan , "Dünyanın hiçbir yerinde hükümetin dört bakanı hakkında bu kadar yolsuzluk iddiaları gündeme gelmedi. Artık insanlar şunu söylüyor; Ey Tayyip Erdoğan, sen bizim oylarımızla iktidara geldin ama sen bu yaşananlardan sonra bizim beddularımızla iktidardan ineceksin. Dünyanın hiçbir yerinden hükümetin dört bakanıyla ilgili yolsuzluk iddiası olmamış. Bakanlarla ilgili, aileleriyle ilgili, çocuklarıyla ilgili kara paklama iddiası olmamış. Bazı bakanlarla ilgili öyle korkunç iddialar var ki, bunlar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını bile parayla satmışlar. Artık bundan daha kötü ne olabilir." dedi.
Açıklamanın ardından partililer ayakkabı kutularını banka önüne bırakarak eyleme son verdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER